PL: Jastrzębski Węgiel wygrywa po tie-breaku

Dzisiaj drużyna BBTS-u Bielsko-Biała podjęła u siebie zespół Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie pokonali rywali po zaciętym spotkaniu 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany rozgrywający przyjezdnych, Lukas Kampa.

BBTS Bielsko–Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)
MVP:
Lukas Kampa

BBTS Bielsko-Biała: Peacock, Janeczek, Gaca, Bucki, Łukasik, Cedzyński, Czauderna, Tarasow, Siek, Krikun

Jastrzębski Węgiel: Sobala, Kampa, De Rocco, Kosok, Muzaj, Hidalgo Oliva, Gdowski, Quiroga

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszej akcji meczu zablokowali Olivę 1:0. Po ataku ze środka Gacy BBTS prowadził 4:1. Muzaj zaserwował w aut i jego drużyna traciła do rywali nadal trzy punkty 7:4. Po ataku Janeczka było już 11:6. Bucki świetnie zaatakował z prawego skrzydła 13:8. Dobrym atakiem popisał się Maciej Muzaj, a na tablicy widniał wynik 15:10. De Rocco pomylił się w polu serwisowym 16:10. Po ataku Janeczka gospodarze prowadzili 17:12. Po ataku Olivy jastrzębianie tracili do przeciwników cztery punkty 19:15. Cedzyński zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki 21:16. Po ataku z drugiej linii Łukasika było 23:18. Ten sam zawodonik swoim atakiem zakończył tego seta 25:19.

Drugiego seta od punktowego ataku rozpoczął Łukasik 1:0. Po ataku Olivy to jastrzębianie prowadzili 2:3. Z prawego skrzydła skutecznie zaatakował Muzaj 3:6. Łukasik zaserwował w aut 5:7. Janeczek pomylił się w swoim ataku, a przyjezdni mieli już cztery punkty przewagi 5:9. Drużyna gospodarzy zablokowała atak rywali 10:13. Świetnie zaatakował Maciej Muzaj 10:14. Macionczyk zdobył kolejny punkt dla BBTS-u 13:15. Siek zaserwował w siatkę 15:17. Ze środka znakomicie zaatakował Łukasik 16:18, a jego drużyna zmniejszyła tym samym stratę do dwóch punktów. Lukas Kampa zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i jego zespół prowadził już 16:20. Po ataku Muzaja na tablicy widniał wynik 17:22. Tą partię wygrał zespół Jastrzębskiego Węgla 19:25.

Trzecią odsłonę od udanego ataku rozpoczął Oliva 0:1. Ze środka zaatakował Gaca 2:2. Hidalgo Oliva zaserwował w aut 4:4. Z lewego skrzydła skutecznie zaatakował Łukasik i gospodarze prowadzili już 6:4. Punkt dla BBTS-u zdobył Bucki 9:4. Ze środka zaatakował Kosok 10:7. Rywale zablokowali atak Macieja Muzaja 12:7. Po prostej zaatakował Oliva, ale jego drużyna traciła pięć punktów 14:9. Janeczek zaserwował w siatkę 15:11. Jastrzębianie zablokowali przeciwników i tracili już tylko jedno oczko. Quiroga zaatakował znakomicie z lewego skrzydła 17:16. Świetnie zaatakował Muzaj i było już 17:18. Bielszczanie zablokowali atak przeciwników 21:19. Po ataku Janeczka było już 23:21. Sobala zakończył tą partię 25:21.

Lepiej czwartego seta rozpoczęli przyjezdni, po ataku Olivy prowadzili już 1:3. Z lewego skrzydła dobrze zaatakował Łukasik 2:4. Bielszczanie doprowadzili do remisu 4:4. Z prawego skrzydła dobrze zaatakował Muzaj 6:7. Janeczek zdobył punkt dla gospodarzy 8:10. Po asie serwisowym tego zawodnika jego drużyna traciła do rywali już tylko jeden punkt 9:10. Po ataku Cedzyńskiego na tablicy widniał wynik 11:13. Oliva pomylił się w polu serwisowym 14:15. Kampa zaserwował w aut 17:19. Po ataku Olivy jastrzębianie prowadzili 19:21. Krikun pomylił się w polu zagrywki 21:23. Tego seta wygrali goście 23:25.

Tie-breaka lepiej zaczęli jastrzębianie i po chwili prowadzili już 0:3. Ze środka zaatakował Boruch 1:4. Siatkarze BBTS-u zablokowali rywali 3:4. Oliva zagrywa w siatkę 4:6. Przyjezdni zdobyli punkt blokiem i prowadzili już 4:9. Ze środka zaatakował Cedzyński 5:10. Kampa zdobył punk bezpośrednio z zagrywki 5:12. Muzaj zaatakował w aut 8:14. Janeczek pomylił się w polu serwisowym i tym samym przyjezdni wygrali tą partię 8:15, a całe spotkanie 2:3.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, plusliga.pl