PL: Jastrzębski Węgiel pewnie pokonuje Trefl Gdańsk

W meczu siódmej kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podjął u siebie na hali Trefl Gdańsk. Gospodarze pewnie pokonali ekipę z Gdańska wygrywając 3:0.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie wysoką przewagę. Po asie serwisowym Grzegorza Kosoka prowadzili już 5:2. Goście nie byli w stanie znaleźć skutecznej odpowiedzi na świetna grę jastrzębian i po wypchnięciu przez Fromma piłki po bloku przewaga gospodarzy wynosiła już 8:2. Gdańszczanie nie poddali się jednak bez walki i rozpoczęli odrabianie strat. Dzięki lepszej grze własnej i błędom ze strony gospodarzy udało im się odrobić część punktów, doprowadzając do wyniku 11:7. Przewaga jastrzębian zaczęła gwałtownie topnieć (12:10). Gospodarze zachowali jednak koncentrację i ponownie wysunęli się na prowadzenie. Po skutecznym ataku Konarskiego odzyskali  bezpieczną przewagę (15:11). W drugiej fazie seta gra była bardziej wyrównana jednak to Jastrzębie cały czas utrzymywało dwupunktowe prowadzenie. Po szczelnym bloku na Jakubiszaku gospodarze ponownie powiększyli swoją przewagę, doprowadzając do stanu 22:18. W decydującej fazie seta gdańszczanie popełnili zbyt dużo błędów własnych dzięki czemu Jastrzębski Węgiel po błędzie Janusza wygrał seta 25:22.

Początek drugiej partii był dużo bardziej wyrównany. Po świetnym bloku ze strony gdańszczan Trefl wysunął się na prowadzenie 4:2. Jastrzębianie nie pozwolili przeciwnikowi długo nacieszyć się przewagą. Po bloku Kosoka na Muzaju w spotkaniu był remis 6:6 a po błędzie w ataku Mijailovića gospodarze ponownie wysunęli się na prowadzenie (7:6). Jastrzębski Węgiel dzięki świetnemu atakowi po prostej Fromma powiększył swoją przewagę do trzech punktów (13:10). Po autowym ataku Muzaja ekipa gospodarzy prowadziła już 17:13. W decydującej fazie seta gdańszczanie nie potrafili znaleźć odpowiedzi na świetną grę Jastrzębia. Dzięki skutecznym zagraniom Fromma oraz serii bloków gospodarze prowadzili 21:14. Ostatecznie zakończyli seta wygrywając wysoko 25:16 i w całym spotkaniu prowadzili już 2:0.

W początkowej fazie trzeciej partii gra obu zespołów była bardzo wyrównana. Po zagraniu Jakubiszaka był remis 3:3. Mijailović mocnym atakiem po bloku doprowadził do stanu 5:5. Jednakże, podobnie jak w drugiej partii gospodarze szybko wysunęli się na prowadzenie. Dzięki problemom z przyjęciem Trefla i błędom w ataku ze strony gości jastrzębianie zdobyli przewagę 8:5. Po kilku skutecznych atakach Lyneela gospodarze prowadzili już 13:9. Ekipie gości udało się odrobić straty i po ataku Muzaja zmniejszyli przewagę przeciwników do zaledwie jednego punktu (13:12). W drugiej fazie seta jastrzębianie ponownie odzyskali kilku punktowe prowadzenie wygrywając po technicznym zagraniu Lyneela 18:15. Trefl w końcówce spotkania zaczął popełniać błędy własne a Jakub Bucki świetnie serwując doprowadził do stanu 22:15. Po świetnej serii zagrań Lyneela Jastrzębski Węgiel zakończył całe spotkanie wygrywając partię 25:18 a całe spotkanie bez straty seta 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Lyneel, Fromm, Kosok, Hain, Konarski, Popiwczak (libero)
Trefl Gdańsk: Muzaj, Nowakowski, Niemiec, Janusz, Schott, Mijailović, Olendered (libero)

MVP: Dawid Konarski

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: Opracowanie własne