PL: Jastrzębianie zrealizowali swój plan i wywieźli z Bydgoszczy trzy punkty

Po dwóch setach zapowiadało się, że mecz skończy się w trzech setach. Jednak gospodarze nie złożyli broni
i wygrali trzecią partię. Sił na nic więcej jednak nie starczyło i ostatecznie jastrzębianie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Muzaj zepsuł zagrywkę 4:6. Filipiak poradził sobie z trudną piłką. Gorchaniuk zaatakował piłkę w taki sposób, że rywale nie mieli możliwości obronienia jej. Kowalski był bezbronny wobec ataku posłanego przez Olivę, za to przyjmujący Jastrzębskiego Węgla rozkręcił się w ofensywie i kończył kolejne piłki 10:14. Gospodarze popełnili szereg błędów, które nie pomogły drużynie w odrabianiu strat 13;22. Ostatecznie tę szybką partię zakończył atakujący gości – Muzaj.

Druga partia rozpoczęła się zdecydowanie bardziej po myśli gości, którzy uruchomili swoich środkowych. Sacharewicz nie zdołał podbić ataku Muzaja. Jastrzębianie popełnili błąd dotknięcia siatki 6:8. DeRocco został zatrzymany potrójnym blokiem. Ananiew wykorzystał przechodzącą piłkę. Olica zaatakował w antenkę 13:13. Zagrywki Filipiaka doprowadziły do dwupunktowej przewagi gospodarzy 15:13. Szczelny blok ustawił Sacharewicz. Jastrzębianie zdołali odrobić straty, a nawet zdobyć przewagę, Kosok przyczynił się do tego swoim udanym atakiem 18:20. Sieńko zaliczył udane wejście, bowiem popisał się asem serwisowym 21:21. W aut zaatakował Filipiak. Udana kontra Olivy zakończyła tego seta.

Doskonałe zagrywki Gorchaniuka otworzyły trzeciego seta i sprawiły niemałe kłopoty przyjezdnym 3:0. Atomowa zagrywka Filipiaka wylądowała w boisku, w ten sposób gospodarze zyskali już na początku tej partii pięciopunktową przewagę 7:2. Sędziowie odgwizdali Kosokowi piłkę rzuconą. Filipiak bezbłędnie zaatakował, co potwierdziła wideoweryfikacja 11:6. Kolejny raz w polu serwisowym pojawił się Filipiak i kolejny raz jastrzębianie mieli problemy z przyjęciem zagrywki 15:9. Bydgoszczanie również nie ustrzegli się błędów. Jurkiewicz za to efektowni zakończył atak na czystej siatce. Ten sam zawodnik dołożył jeszcze asa serwisowego 19:12. Przewaga bydgoszczan utrzymywała się 20:14. Atak Filipiaka skończył długą wymianę. Gorchaniuk zdobył ostatni punkt dla swojej drużyny w tym secie.

Filipiak został zatrzymany blokiem przez Kosoka. Bydgoszczanie zaczęli popełniać błędy 6:7. Sacharewicz zaczął szaleć na środku siatki. Oliva dał popis sił na zagrywce i ustrzelił Kowalskiego. Kosok znalazł się w dogodnej sytuacji, ale zaatakował w aut 9:10. Efektownie zagrała tez Łuczniczka – Ananiew zdobył punkt. Jurkiewicz posłał asa serwisowego na wagę remisu
w meczu. Oliva wykorzystał schowane ręce przeciwników i zagrał piłkę w sam środek boiska 14:15. Muzaj skutecznie wykorzystał przechodzącą piłkę 19:24. Gryc zdołał ustawić jeszcze skuteczny blok. Mecz zakończył atak ze środka w wykonaniu Borucha.

Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 1:3 (13:25, 22:25, 25:20, 21:25)