PL: Jastrzębianie pokonali osłabione ONICO i są o krok od finału

Jastrzębianie rozegrali swój pierwszy mecz na wyjeździe i pewnie pokonali zespół z Warszawy. Są o krok od awansu do finału, ale do pełni szczęścia brakuje im jeszcze wygrania drugiego spotkania na swoim boisku.

Mecz rozpoczął się od obicia bloku przez Lyneela. Konarski zepsuł za to zagrywkę, a Vernon-Evans posłał kapitalnego asa serwisowego. Łukasik wybrał zagranie po przekątnej, co doprowadziło do remisu 5:5. Wrona nie popisał się na zagrywce, a Łukasik nie poradził sobie z przyjęciem dosyć trudnej piłki. Kwolek ustrzelił jastrzębian swoją zagrywką 11:9. Kosok za to wykorzystał przechodzącą piłkę, ale Konarski został zatrzymany 13:11. To po raz kolejny dało szansę warszawianom na wyjście na dwupunktowe prowadzenie. Konarski popisał się skuteczną kiwką, a Vernon-Evans kolejnym asem. Wrona wykorzystał przechodzącą piłkę, a chwilę później dołożył do tego jeszcze skuteczne zagranie. Nowakowski efektownie zatrzymał Lyneela 21:17, kolejny punkt także został zdobyty przez warszawski blok. Bardzo długą akcję, na korzyść swojej drużyny, rozstrzygnął Lyneel. Seta zakończył Bucki swoim serwisem w siatkę. 

Drugą partię rozpoczął Nowakowski, swoją popisową krótką. Łukasik niestety wpadł w siatkę, a Konarski sporo się pomylił i nie trafił w boisko. Łukasik szybko dostał szansę na zrehabilitowanie się i obił blok rywali. Konarski zdobył punkt z drugiej linii 7:7. Jastrzębianie wpadli w siatkę, a Penczew posłał zagrywkę w sam narożnik, zagrywając asa serwisowego. Ferens oparł piłkę o ręce przeciwników, dodatkowo Brizard przełożył ręce na drugą stronę siatki. Gunia z Konarskim ustawili szczelny mur na Łukasiku, ale Penczew zdobył punkt z drugiej linii. Vernon-Evans zmieścił piłkę po przekątnej, co po raz kolejny doprowadziło do remisu 13:13. Łukasik nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki, a Wrona zepsuł swój serwis. Dodatkowo chwilę później Ferens został zatrzymany. Kosok w doskonały sposób wykręcił piłkę i zamienił ją na punkt. Kropkę nad „i” w tej partii także postawił ten zawodnik.

Trzeci set rozpoczął się od pomyłki Ferensa. Vernon-Evans został zatrzymany, a Konarski rozszalał się w ataku. Penczew chciał zagrać mocno, ale piłka wylądowała w siatce. Kampa całkowicie się pogubił w tej akcji i kompletnie nie wiedział co się dzieje przy siatce. Lyneel nie zdążył ustawić szczelnego bloku 6:8. Nowakowski bez problemu odnajdywał luki w bloku ustawianym przez przeciwników. Konarski dodał od siebie kiwkę, a Łukasik wybrał zagranie, które było bardziej przewidywalne, ale nadal skuteczne. Hain rozkręcił się na środku 13:16 i jastrzębianie dzięki temu mieli już trzy punkty przewagi. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Brizard, a atakujący zespołu z Warszawy został efektownie zgaszony. Łukasik pewnie zaatakował, a goście zaczęli popełniać błędy, które pozwoliły jastrzębianom na lekkie odrobienie strat. Wrona postawił się Lyneelowi i zablokował jego atak. Ferens nie popisał się swoim atakiem. Penczew został zablokowany przez Kampę, a set został zakończony fatalnym rozegraniem Nowakowskiego.

Konarski już na początku tej partii został zablokowany. Łukasik ustrzelił przyjmujących, a Wrona zdobył punkt ze środka. Hain także dołożył co nieco od siebie w tym elemencie 7:5. Ferens zepsuł kolejny swój serwis w tym meczu. Fromm trafił po prostej, a atakujący ONICO znalazł dziurę w bloku gości. Gunia nie popisał się tym razem w ataku. Gunia dołożył asa serwisowego. Ferens za to zdobył punkt z drugiej linii. Lynnel mądrze poczekał na rozwój akcji i zdobył punkt dla swojej ekipy, czym doprowadził do remisu 16:16. Gunia okazał się lepszy od Nowakowskiego, ale to Konarski posłał serwis, który okazał się nie do odbioru. Penczew minimalnie nie trafił i jego piłka wylądował na aucie. Vernon-Evans rozkręcił się pod koniec tego seta, ale to Konarski doprowadził do piłki meczowej. Wrona dołożył jeszcze atak ze środka 24:24. Ferens zaserwował w aut, ale Wrona także nie popisał się w tym elemencie. Mecz zakończył as serwisowy Haina. 

ONICO Warszawa  – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27)

ONICO Warszawa: Brizard, Łukasik, Kwolek, Wrona, Vigrass, Vernon-Evans, Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski, Penczew, Janikowski, Buczek, Kowalczyk

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Fromm, Konarski, Lyneel, Gunia, Kampa, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Bucki, Ferens, Hain

MVP: Dawid Konarski 

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*