PL: Hit 21. kolejki na korzyść gospodarzy

Hitowe spotkanie 21. kolejki PlusLigi okazało się raczej jednostronnym spotkaniem, z pokazem siły na zagrywce, Thibaulta Rossarda. Atut własnej hali był w tym wypadku wielkim sprzymierzeńcem drużyny z Rzeszowa. Gościom było bardzo ciężko zatrzymać rozpędzonych rzeszowian.

Mecz skutecznym atakiem rozpoczął Rossard. Nieporozumienie po stronie gospodarzy, przerodziło się w punkt dla gości. Ze środka swoją akcją zbombardował rywali Dryja 3:5. Na siatce został zatrzymany Śliwka 3:7.
Blok – aut po ataku Jarosza pozwolił rzeszowianom na zbliżenie się wynikiem do swoich przeciwników 5:9. Gospodarze zepsuli swój serwis, ale Śliwka zrehabilitował drużynę za ten błąd. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla również pomylił się na zagrywce. Atak Olivy był na tyle potężny, że rzeszowianie nie zdołali go w żaden sposób podbić 11:13. Goście popełnili błąd dotknięcia siatki, tym samym w pierwszym secie doszło do remisu 13:13. Rossard popisał się dwoma asami serwisowymi. Muzaj nie pozostał dłużny, atakujący dał popis mocy w polu serwisowym. Jastrzębianom nie udało się zatrzymać rozpędzonego Możdżonka. Masłowski nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Kampy 19:19. Popis mocy na środku dał Możdżonek, tym samym odpowiedział Boruch. Goście popełnili błąd podwójnego odbicia 22:20. As serwisowy Rossarda dał Pasom piłkę setową. Śliwka zakończył tę partię skutecznym atakiem.

DeRocco otworzył drugą partię skutecznym atakiem. Boruch bez problemu skończył wystawioną mu piłkę. Jastrzębianie popełnili błąd w polu serwisowym. Możdżonek z Tichackiem zatrzymali Olivę na siatce 4:5. Śliwka bez problemu przedarł się przez blok swoich przeciwników. Gospodarze popełnili błąd dotknięcia siatki 8:8. Rzeszowianie zanotowali nieporozumienie w swojej drużynie. Rossard ustrzelił swoją zagrywką Popiwczaka. Chwilę później zdobył kolejny punkt swoją zagrywką. Jest to dzisiejszy ewidentny atut drużyny z Podkarpacia. Nieporozumienie z jastrzębskim rozgrywającym spowodowało, że Oliva nie trafił w wystawioną piłkę. Z prawej strony skutecznie uderzył Muzaj. Atakujący gości nie popisał się w polu serwisowym. Możdżonek spokojnie zaatakował ze środka. Sobala odpłacił się środkowemu Asseco pięknym za nadobne i wbił soczystego gwoździa w sam środek boiska 20:17. Rozgrywający gości zaserwował piłkę w aut. Ze środka zapunktował Boruch. Podobnie jak pierwszą partię, tak i tę zakończył Śliwka, tym razem skutecznym blokiem.

As serwisowy Kampy otworzył trzeciego i jak się okazało później ostatniego seta. Popiwczak nie poradził sobie z zagrywką środkowego Asseco. Śliwka, mimo czujnego bloku, przebił piłkę na drugą stronę 6:3. Skutecznie ze środka zagrał Sobala. Śliwka nie poradził sobie za to z zagrywką Olivy. Przyjmujący rzeszowian dotyka piłką antenki i tym samym doprowadza do remisu 7:7. Jastrzębianie zatrzymali na siatce Jarosza. Kampa umieścił swoją zagrywkę w samym narożniku boiska. Kolejny serwis, również okazał się asem 9:13. Jastrzębski Węgiel popełnił błąd dotknięcia siatki. Boruch z impetem zakończył atak ze środka 13:15. Na siatce został zatrzymany Oliva. Rossard kolejny raz w tym meczu posłał punktową zagrywkę. Mimo mocnej zagrywki Muzaja, bez problemu rzeszowianie stworzyli akcję, którą skończył Jarosz. Oliva pomylił się w polu serwisowym. Również Kędzierski pomylił się w tym elemencie. Oliva popełnił błąd w ataku, rzeszowianie odskoczyli na trzy punkty. Gospodarze zablokowali na siatce atakującego gości. Quiroga zaatakował w aut i tym samym doprowadził do piłki meczowej dla przeciwnej drużyny. Mecz zakończył się błędem jastrzębian.

Asseco Resovia Rzeszów Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)

Składy zespołów:

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Śliwka, Możdżonek, Jarosz, Rossard, Dryja, Masłowski (libero) oraz Kędzierski

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Muzaj, Oliva, DeRocco, Boruch, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Quiroga

MVP: Thibault Rossard

Autor: Julia Białasik
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*