PL: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie wygrała na swoim terenie

W hali AZOTY zostało rozegrane spotkanie 22.kolejki PlusLigi, gdzie zmierzyły się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle Cerrad Enea Czarni Radom. Zdecydowanie mecz wygrali gospodarze, a goście tylko w początkowych fazach pierwszych dwóch setów pokazali wyrównaną walkę.

pierwszym secie walka szła punkt za punkt do stanu (6:6). Gościom udało się odskoczyć na dwa punkty dzięki atakom Konarskiego (6:8). Gospodarze dali radę szybko wyrównać po błędach radomian i dobrym ataku Śliwki (9:9). Zarówno drużyna Cerradu, jak i ZAKSA pokazywali dobrą siatkówkę, a szczególny popis dali Sander Śliwka brylując w ataku. Kędzierzynianie postawili mocny blok dzięki czemu zdobyli trzy punkty przewagi odskakując przeciwnikom (16:13). Trener Dmitry Skoryj poprosił o przerwę i po czasie Firszt odrobił trochę straty dobrym atakiem (16:15). Niestety na tym skończyła się dobra gra radomian. ZAKSA po dobrym rozegraniu Toniuttiego odskoczyła rywalom, w dobrym stylu kończąc seta (25:19).

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Walka punkt za punkt, tym razem przy stanie (9:9). Dobrze w obronie spisał się Masłowski i ponownie dobrym ataku Sandera (9:11). Gospodarze znów dogonili szybko wynik. Świetny pipe Śliwki i niewykorzystany atak Konarskiego (12:12). Dwie potężne zagrywki Kaczmarka dały prowedzenie (14:12). Po przerwie radomian tym razem Sander dobrze zapunktował i zdobył asa (14:14). Kolejny popis tym razem Semeniuka, który powtórzył popis Sandera (16:14). Dwupunktowa przewaga trzymała się (19:17) przy dobrych atakach Firszta Śliwki. Gra Cerradu zaczynała być pełna błędów, które zaczęli wykorzystywać gospodarze. I dobrze w obronie grał Zatorski. Ponownie uciekli z wynikiem, który się zakończył (25:18).

\

Trzeci set był zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Ponownie walka rozpoczeła się punkt za punkt (4:4). Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia szybko odskoczyli po dwóch asach serwisowych Kaczmarka (7:4). Nie miał litości Kochanowski przy błędzie obrony gości (11:7). Gospodarze odskoczyli z wynikiem do sześciopunktowej przewagi. Kluczowy tu był ponownie błąd w przyjęciu Cerradu i as serwisowy Śliwki (14:8)ZAKSA powiększyła lekko swą przewagę asem serwisowym Prokopczuka (21:14). Radom nadrobił trochę straty do czterech punktów po dobrej grze i błędzie Klutha (23:19). W końcówce Ostrowski zdobył punkt atakiem i popsuł zagrywkę, dzięki czemu zakończył seta (25:20) i mecz na korzyść gospodarzy.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (25:19, 25:18, 25:20)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski(L), Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Śliwka, Smith, Semeniuk, Depowski, Staszewski, Kluth, Prokopczuk

Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja, Ostrowski, Kędzierski, Loh, Gąsior, Masłowski(L), Sander, Firszt, Pasiński, Zrajkowski

MVP: Paweł Zatorski

Autor: Bartłomiej Niewczas
Źródło: informacja własna