PL: Gładkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Radomiu

W hali MOSiR, na własnym terenie Cerrad Czarni Radom rozegrali zaległy mecz dziewiątej kolejki PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Gładkie zwycięstwo w trzech setach odnieśli goście, a statuetka dla najlepszego zawodnika meczu trafiła w ręce Macieja Muzaja.

Składy drużyn:
Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Ostrowski, Żaliński, Filip, Droszyński, Fornal, Watten (libero) oraz Ziobrowski, Dołgopołow, Huber
Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, DeRocco, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Lushaku

Początek spotkania był zacięty i wyrównany. Do połowy partii żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie znacznej przewagi. Motorami napędowymi po stronie podopiecznych Roberta Prygla byli Michał Filip, Tomasz Fornal oraz Wojciech Żaliński, szczególnie w polu zagrywki, natomiast po stronie gości byli to Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva oraz Jason DeRocco. Przełomowym okazało się uderzenie z kontry Grzegorza Kosoka, które dało jastrzębianom dwupunktowe prowadzenie (19:21) oraz większą pewność siebie, co pomogło im w zwycięstwie do 21. Seta zakończył autowy atak z szóstej strefy Wojciecha Żalińskiego.

Start drugiej partii stał pod znakiem dominacji podopiecznych Marka Lebedewa – po skutecznym ataku i udanej zagrywce DeRocco oraz pomyłkach Kamila Droszyńskiego oraz Michała Filipa prowadzili już 4:0, a po kontrze Olivy – 6:1. Radomianom udało się zniwelować stratę do dwóch punktów po zagraniu Tomasza Fornala (12:14), jednak po ich stronie zaczęły się na nowo mnożyć błędy, głównie w ataku, co pomogło wrócić ich rywalom na właściwe tory (19:23). Atak i as serwisowy Michała Filipa dało gospodarzom nadzieję na zwycięstwo (22:23), jednak jastrzębianie nie stracili koncentracji i wygrali 25:22.

W trzecim secie goście znów szybko objęli prowadzenie – dzięki świetnej zagrywce Macieja Muzaja było już 1:5. Przewaga systematycznie się powiększała – po bloku Grzegorza Kosoka na Norbercie Huberze było 3:9, zaś po pipe’ie Salvadora Hidalgo Olivy strata gospodarzy wynosiła już siedem punktów (5:12). Jastrzębski Węgiel utrzymywał wysoką skuteczność pierwszej akcji oraz dobrze spisywał się w polu zagrywki, natomiast drużyna Czarnych zaczęła popełniać takie błędy jak przekroczenie linii środkowej. Kontra Olivy przyniosła siatkarzom trenera Lebedewa dziewięć punktów przewagi (11:20), którzy trzecią odsłonę meczu wygrali do 14 i cały mecz 3:0.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 22:25, 14:25)
MVP: Maciej Muzaj

Autor: Martyna Ostrowska
Źródło: informacja własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*