PL: Ferdinando De Giorgi trenerem Jastrzębskiego Węgla

Mark Lebedew został zwolniony z funkcji trenera Jastrzębskiego Węgla, którą pełnił od 2015 roku. Jego posadę od 21 stycznia 2018 roku obejmie były trener reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi.

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A wydał komunikat dotyczący zaistniałej sytuacji:

Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 13 stycznia 2018 roku zwalnia Marka Lebedewa z obowiązku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu KS Jastrzębski Węgiel.

Podstawą przedmiotowej decyzji jest brak zadowalającego poziomu sportowego drużyny.

Jednocześnie informujemy, że od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w dniu 21 stycznia 2018 roku obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski.

Trenerowi Markowi Lebedewowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wykonaną pracę w Klubie oraz ubiegłoroczny sukces w postaci brązowego medalu mistrzostw Polski, natomiast nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia w prowadzeniu naszego zespołu.

Prezes Zarządu

KS Jastrzębski Węgiel

Adam Gorol

Mark Lebedew prowadził zespół Jastrzębskiego Węgla już trzeci sezon i zdobył z drużyną brązowy medal Mistrzostw Polski w sezonie 2016/2017. Obecnie jastrzębianie plasują się na 4. miejscu w PlusLidze, wygrali 9 na 16 spotkań. Przegrywając w środę z zespołem ONICO Warszawa 2:3 drużyna Jstzrębskiego Węgla zaprzepaściła swoją szansę na występ w turnieju finałowym Pucharu Polski 2018, a w dniu dzisiejszym klub ogłosił, że kończy współpracę z Australijczykiem.

Od meczu z PGE Skrą Bełchatów (21 stycznia 2018 roku) obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Włoch w latach 2015 – 2017 prowadził inny zespół plusligowy, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski, a także zdobył Puchar Polski. W 2017 roku był też szkoleniowcem reprezentacji Polski, ale nie odniósł z nią oczekiwanego sukcesu podczas Mistrzostw Europy 2017 i właśnie z tego powdodu został zwolniony ze swojej funkcji. Życzymy mu powodzenia w nowym klubie!

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*