PL: Drużyna Espadonu Szczecin wygrywa z Łuczniczką Bydgoszcz

Espadon Szczecin pokonał u siebie Łuczniczkę Bydgoszcz po pięciosetowym pojedynku. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Bartłomiej Kluth.

Espadon Szczecin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (14:25, 25:19, 20:25, 25:20, 15:11)
MVP:
Bartłomiej Kluth

Espadon Szczecin: Tervaportti, Wika, Menzel, Duff, Gawryszewski, Malinowski, Murek, Mihułka, Kowalski, Ruciak, Jaskuła, Gałązka, Kluth

Łuczniczka Bydgoszcz: Goas, Ananiev, Batagim, Szalacha, Jurkiewicz, Gryc, Kowalski, Bobrowski, Filipiak, Rohnka

Spotkanie lepiej zaczęli bydgoszczanie, którzy po asie serwisowym Szalachy prowadzili 0:1. Siatkarze ze Szczecina dotknęli siatki, a Łuczniczka Bydgoszcz wypracowała trzypunktowe prowadzenie 1:4. Ananiev zaserwował w aut, a na tablicy widniał wynik 3:8. Świetnym atakiem popisał się Gryc 5:11. W polu serwisowym pomylił się Wika i jego drużyna traciła do rywali już osiem punktów 8:16. Po ataku Klutha było już 9:19. Bydgoszczanie wygrali tą partię 14:25.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Siatkarze z Bydgoszczy zablokowali atak Klutha i prowadzili już 1:5. Po udanym ataku Menzela na tablicy widniał wynik 3:7. Po asie serwisowym Klutha na tablicy widniał wynik 7:8. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Gryc 10:13. Szczecinianie zdołali doprowadzić do remisu 14:14. Z przechodzącej piłki zaatakował Duff i jego zespół prowadził już 17:15. Gawryszewski zablokował atak przeciwnika 22:17. Filipiak zaserwował w siatkę i Espadon Szczecin wygrał tego seta 25:19.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się wyrównaną grą obu drużyn. Po świetnym ataku Filipiaka bydgoszczanie prowadzili już 4:6. W polu zagrywki pomylił się Rohnka 7:9. Siatkarze ze Szczecina dogonili rywali 10:10. Ze środka zaatakował Duff, a na tablicy widniał wynik 12:13. Michał Ruciak popisał się świetnym atakiem 14:14. Wika dotknął siatki i Łuczniczka Bydgoszcz miała już trzy punkty przewagi 14:17. Po ataku Ananieva było już 19:22. Ostatni punkt w tym secie zespół z Bydgoszczy zdobył blokiem 20:25.

Czwarta partia zaczęła się wyrównaną grą zespołów. Po ataku Szalachy na tablicy widniał wynik 4:5. Świetnym atakiem popisał się Filipiak, ale mimo to jego drużyna traciła do rywali dwa punkty 10:8. Z prawego skrzydła skutecznie zaatakował Kluth 12:10. Szczecinianie zablokowali atak rywali i prowadzili już 14:11. Gryc zaatakował w aut 21:16. Po ataku ze skrzydła Wiki było już 22:19. Siatkarze Espadonu Szczecin zablokowali w ostatniej akcji tej partii Batagima i wygrali 25:20.

Tie-breaka od udanego ataku ze środka zaczął Gawryszewski 1:0. Szalacha pomylił się w polu serwisowym 2:1. Ze skrzydła zaatakował Ananiev 3:2. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Gałązka i szczecinianie prowadzili już 7:3. Po ataku Klutha na tablicy widniał wynik 8:4. Po asie serwisowym Michała Ruciaka jego zespół tracił do rywali sześć oczek 12:6. Szalacha zaserwował w aut i szczecinianie wygrali set 15:11, a całe spotkanie 3:2.

Autor: Angelika Golubek
Żródło: plusliga.pl