PL: Cuprum Lubin pokonał zespół Jastrzębskiego Węgla

Zaledwie trzy sety wystarczyły lubińskiej drużynie, żeby zgarnąć trzy punkty w starciu z Jastrzębskim Węglem. Nagrodę MVP spotkania odebrał rozgrywający – Michał Masny.

Mecz udanie ze skrzydła rozpoczął Muzaj, a atak po skosie Tahta dał gościom dwa punkty prowadzenia już na początku spotkania (0:2). 2:4 po ataku Olivy szybko zmieniło się w remis 5:5, dzięki Kaczmarkowi. Dwie zepsute zagrywki (najpierw Olivy, a później Masnego) zakończyły się wynikiem 9:10. Dwa błędy Olivy pod rządu (atak oraz aut) zapewniły gospodarzom dwa punkty przewagi (16:14). Dwudziesty punkt po stronie lubinian pojawił się po zepsutym serwisie Ernastowicza (20:18). Przesunięta krótka w wykonaniu Haina i Cuprum miało piłkę setową (24:22), jednak partię zakończył akcję później dopiero skuteczny blok na Olivie (25:23).

Drugą część spotkania otwarł atak Tahta i ponownie mieliśmy zaciętą walkę punkt za punkt. 3:3 po zepsutej zagrywce Gunii, 7:7 po asie Olivy no i 9:9 po zagrywki po taśmie w aut Tahta. Dobrze ze środka Sobala pomógł jastrzębianom wyjść na prowadzenie (10:12), które mocne uderzenie Bieguna zmieniło w remis 12:12. Atak Kaczmarka zmienił wynik na tablicach na 17:16, ale goście łatwo nie odpuszczali. 19:20 pojawiło się, dzięki Kampie, jednak chwilę później w aut zaatakował Quiroga. Atak Kaczmarka (24:23), do tego as serwisowy Tahta zakończył grę.

Na początku trzeciego seta spokojnie blok udało się obić Kaczmarkowi. Skuteczny w ataku Oliva wyrównał na 2:2, a Muzaj kilka akcji później skutecznie wstrzelił się w boisku tuż przy linii końcowej (5:4). Hain ze środka zapewnił Cuprum jednopunktowe prowadzenie (7:6), które skuteczny blok na jastrzębskim zawodniku powiększył o kolejny punkt (10:8). Gunia w bloku i było 13:8. Jedenasty punkt gościom zapewnił autem Kaczmarek, a kolejny świetny blok w wykonaniu lubinian podniósł różnicę do siedmiu punktów (18:11). Aut Strzeżka dopisał do konta gospodarzy dwudziesty punkt (20:14), a as serwisowy Haina dał im piłkę setową (24:16). Ostatni blok w wykonaniu Cuprum i mieliśmy koniec spotkania (25:16)

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Masny, Hain, Kryś (L), Makoś (L)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Oliva, Muzaj, Strzeżek, Popiwczak (L), Kosok, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, Derocco, Sobala,

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*