PL: Cuprum Lubin z kolejnym zwycięstwem!

W spotkaniu trzeciej kolejki tegorocznej PlusLigi Cuprum Lubin spotkał się na własnej hali z Dafi Społem Kielce. Po trzysetowym boju kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie Lubinianie, co pozwala im kontynuować rozgrywki bez straty meczu. Kielczanie pozostają natomiast niezmiennie bez wygranego seta.

Pierwsza partia rozpoczęła się od bardzo wyrónanej walki po obydwu stronach siatki. Niespodziewanie, po kilku skutecznych blokach przyjezdnym udało się nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach zaczęli jednak popełniać masę błędów własnych, głównie w ataku, co pozwoliło gospodarzom odrobić straty 8:8, a chwilę później wyjść na prowadzenie 18:16. W końcówce wydawało się, że kielczanie podejmą jeszcze walkę o zwycięstwo, jednak ostatecznie ulegli 25:23.

Drugi set od początku był całkowicie kontrolowany przez Cuprum, którzy błyskawicznie wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie 12:4. W kolejnych akcjach punkt za punktem przewaga gospodarzy rosła, a przyjezdni dalecy byli od podjęcia jakiejkolwiek walki o przeprowadzenie wyrównanej walki o partię. W drugiej połowie seta nikt nie miał już wątpliwości jakie będzie jego zakończenie i tym samym lubinianie dopisali na swoje konto kolejne oczko, wygrywając miażdżąco 25:12.

W trzeciej partii po raz kolejny świetnie spisywali się środkowi gospodarzy, których akcje skutecznie nakręcały grę zespołu i pozwalały walczyć o kolejne, szybkie zwycięstwo. Cuprum Lubin zapisał na swoim koncie również kolejne skuteczne bloki, z którymi kielczanie nie potrafili w dalszym ciągu sobie poradzić 18:15. W końcówce rywalizacja wydawała się stosunkowo wyrównana, patrząc na losy całego spotkania, jednak nie na tyle, aby odrobić straty i wyrwać chociażby jednego seta gospodarzom. Partię zakończył Kaczmarek 25:21, dając tym samym swojemu zespołowi kolejne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Taht, Gunia, Hain, Kryś, Michalski, Patucha.

Dafi Społem Kielce: Stępień, Wachnik, Nalobin, Pawliński, Łapszyński, Morozau, Czunkiewicz, Biniek, Szymański, Schamlewski, Superlak.

źródło: inf. własna
autor: Sara Puchalska