PL: Cerrad Czarni Radom zdobywają trzy punkty

Wczoraj Wojskowi rozegrali pierwszy mecz w tym roku w  swojej hali. Podczas siedemnastej kolejki PlusLigi zmierzyli się z MKS-em Będzin. Oba zespołu prezentowały bojowe nastawienie, jednak to radomianie wyszli zwycięsko z tego zaciętego pojedynku.

Pierwsza partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla gości, którzy w bardzo szybkim tempie uzyskali prowadzenie (4:8). Cerrad Czarni szybko zniwelowali przewagę przeciwnika i bez większych problemów doprowadzili do remisu (13:13). W kolejnych akcjach przewaga gospodarzy się stopniowo zwiększała. Ostatecznie to zawodnicy Roberta Prygla wygrali pierwszego seta, mając pięciopunktowe prowadzenie nad przeciwnikiem (25:20).

Kolejna partia zaczęła się bardzo podobnie do pierwszej, gdzie też będzinianie objęli prowadzenie (6:8). Radomianie znaleźli skuteczne rozwiązanie na złamanie taktyki przeciwnika, i z każdą kolejną akcją, krok po kroku, zmniejszali prowadzenie gości, a następnie zwiększali swoje własne, które w pewnym momencie meczu wynosiło nawet cztery punkty (16:12). Dobra zagrywka i gra w bloku okazały się być kluczowymi podczas całego spotkania. Druga partia również należała do Cerrad Czarnych (25:22).

Trzeci set  w swoim przebiegu delikatnie różnił się od poprzednich, gdzie na samym początku przewagę uzyskiwali będzinianie. Tym razem to Wojskowi objęli prowadzenie. Jednak duch walki nie opuścił będzinian, którzy pod koniec partii uzyskali dwupunktowe prowadzenie (16:18). Taka sytuacja jednak zmotywowała radomian jeszcze bardziej do gry. Ostatecznie trzeciego seta wygrali również Wojskowi (25:21).

Cerrad Czarni Radom- MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)