PL: Cerrad Czarni Radom z trzema punktami

Podczas dzisiejszego starcia Cerrad Czarni Radom podjął beniaminka Aluron Virtu Warta Zawiercie. Spotkanie obu drużyn w pierwszej części rozgrywek zakończyło się po tie-break’u na korzyść radomian. Tym razem do zwycięstwa potrzebowali oni zaledwie trzech setów.

Spotkanie udanym atakiem z prawej otworzył Żaliński. Zagrywka w siatkę w wykonaniu Boćka zapewniła gospodarzom punktowe prowadzenie (3:2), a skuteczny blok na Pataku powiększył tą różnicę o kolejny punkt (4:2). 6:5 pojawiło się na tablicach po asie serwisowym Boćka. Po zagrywce Pająka akcję skutecznie zakończył atakiem z prawej Bociek zapewniając Aluronowi dwa punkty przewagi (9:11). Różnicę do trzech punktów podnieśli zawodnicy Cerradu wpadając w siatkę (11:14). Autowa zagrywka Fornala zakończyła się wynikiem 13:16. Huber swoim asem wyrównał na 16:16, a Teryomenko za środka zmienił wynik na 19:17. Pojedynczy blok Żaliśnkiego na Boćku zapewnił jego drużynie cztery punkty prowadzenia (22:18). As Kwasowskiego na 23:18 i kilka chwil później seta zakończył atakiem Żaliński (25:19).

Drugą partię rozpoczęliśmy od skutecznego ataku Pataka. Pierwszy raz w tej części piłka wylądowała w siatce po ataku Kwasowskiego (1:2). Na 5:5 wynik zmienił atakiem Fornal, jednak już chwilę później na 5:7 akcję zakończył Swodczyk. Dwa punkty przewagi po ataku Swodczyka (7:9), szybko zmienił się w remis, dzięki atakowi Żalińskiego w okolice siódmego metra (9:9). Przewagę 12:11 zapewnił gospodarzom zepsutym serwisem Patak. Kwasowski w siatkę przy próbie przebicia (14:14), następnie udany atak w jego wykonaniu (17:15), a później powtórka – tym razem w aut (20:16). 23:18 pojawiło się na tablicach po ataku po skosie Fornala. Udany blok Żalińskiego na De Leonie zapewnił Cerradowi piłkę meczową (24:19). Atak Fornala po bloku zakończył partię wynikiem 25:21.

Już na początku trzeciego seta dwa punkty prowadzenia wypracowali sobie gospodarze (1:3). Na 3:3 udało się szybko wyrównać atakiem Boćkowi. Od tego momenty mieliśmy zaciętą walkę punkt za punkt. Błąd zagrywki Żalińskiego zakończył się remisem 6:6, a atak Teryomenko zmienił wynik na tablicach na 9:9. Nieudany atak Żalińskiego zapewnił Aluronowi trzy punkty przewagi (9:12), a dwa asy z rzędu De Leona podniosły ją do sześciu punktów (9:15). Do trzech punktów różnicę zmniejszył atakiem Kwasowski (12:15). Szybko na 16:16 udało się wyrównać Żalińskiemu. Skuteczny w ataku Bociek zapewnił dwa punkty przewagi na korzyść zawiercian (20:22). Prowadzenie gości niespodziewanie zmieniło się w zwycięstwo gospodarzy w spotkaniu oraz secie (25:22) między innymi dzięki bloku na Boćku oraz asowi Vincicia.

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni Radom: Żaliński, Fornal, Kwasowski, Teryomenko, Vincic, Huber, Watten (L)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, Bociek, Patak, Pająk, De Leon, Koga (L), Zajder,  Smith

Autor: Magdalena Żywicka
Źródło: opracowanie własne