PL: Bydgoszczanie bez szans w starciu z Aluron Virtu Warta Zawiercie

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi rozegranym pomiędzy zespołem z Zawiercia a Łuczniczką Bydgoszcz, gospodarze sprawnie poradzili sobie z rywalami i zwyciężyli 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Grzegorz Pająk.

Pierwsza partia meczu miała dość wyrównany przebieg – oba zespoły miały trudności ze zdominowaniem rywali i wybiciem się na wyższe prowadzenie. Miejscowi zaczęli zdobywać cenne punkty przewagi dopiero pod koniec tej odsłony, którą ostatecznie doprowadzili do końca na własnych zasadach. W drugim secie sytuacja wyglądała podobnie – siatkarze z Zawiercia dopiero w decydującej części zaczęli obejmować prowadzenie, którego przyjezdni nie zdołali już zmniejszyć, w związku z czym także ta odsłona wpadła na konto gospodarzy. Batalia o trzeci set nie różniła się niczym szczególnym – miejscowi, będący w o wiele lepszej dyspozycji, podporządkowali sobie przeciwników pod koniec partii. Bydgoszczanie nie wybronili się już, zatem musieli uznać wyższość rywali, którzy zyskali tym samym trzy punkty.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, de Leon, Bociek, Pająk, Smith, Patak, Koga (libero)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Goas, Jurkiewicz, Filipiak, Gorchaniuk, Sacharewicz, Kowalski (libero)

Autor: Dominika Perykasza