PL: Aluron Virtu Warta Zawiercie odniósł zwycięstwo nad radomianami

Pierwszy pojedynek między zespołem z Zawiercia a Cerrad Czarnymi Radom zakończył się zwycięstwem Jurajskich Rycerzy. Wykonali oni pierwszy krok w stronę półfinału i walki o medale w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski.

Spotkanie rozpoczął udanym atakiem Ferreira (1:0). Zawiercianie zdobyli kilka punktów z rzędu dzięki Malinowskiemu i Ferreirze (5:2). Fornalowi udało się obić blok gospodarzy. Pajenk po udanym ataku ze środka zepsuł zagrywkę (13:9). Po tym jak siatkarzom z Radomia udało się doprowadzić do remisu, Mark Lebedew poprosił o czas dla swojej drużyny (15:16). Między drużynami cały czas trwała walka punkt za punkt. Dzięki Malinowskiemu zawiercianie mieli piłkę setową (24:22). Filip i Huber doprowadzili do gry na przewagi (24:25). Pierwszego seta wygrali Cerrad Czarni Radom po bloku Pajenka.

Waliński źle rozpoczął drugiego seta, zagrywając w siatkę (0:1). Zawiercianie odskoczyli na dwa punkty po bloku na Filipie. Po dwóch błędach Walińskiego Cerrad Czarni Radom wyszli na prowadzenie (8:9). Udany atak Malinowskiego dał kolejny punk. Po bloku na Filipie i ataku Walińskiego, Aluron Virtu Warta Zawiercie odskoczył na dwa punkty (16:14). Zawiercianie powiększyli swoją przewagę dzięki dwóm asom serwisowym Walińskiego (23:19). Po ataku Malinowskiego, zawiercianie mieli piłkę setową (24:21). Aut Żalińskiego doprowadził do wygrania seta przez zawiercian.

Kolejnego seta rozpoczął udanym atakiem Filip. Dzięki zagrywce Walińskiego, gospodarze powiększyli swoją przewagę (8:5). As serwisowy Fornala dał radomianom prowadzenie. Nieudana zagrywka Vincicia nie spowodowała większej szkody w wyniku (15:17). Ferreira zagrał asa i doprowadził do wyrównania (19:19). Po udanych akcjach Filipa i Żalińskiego, o czas poprosił Lebedew (21:22). Dzięki kolejnym asom Żalińskiego radomianie mieli piłkę setową (21:24). Fornal doprowadził do wygrania seta przez gości.

Nieudany początek czwartego seta po błędzie Hubera. Zawiercianie sukcesywnie powiększali swoją przewagę, przez co o przerwę poprosił Robert Prygiel (7:3). Punkt dla swojej drużyny zdobył Filip. Fornal zepsuł zagrywkę. Malinowski uderzył w aut (15:10). Kolejny punkt dla zawiercian zdobył Waliński. Błędy na zagrywce popełnili Kwasowski i Rejno (19:12). Blok Hubera i Rybickiego na Walińskim dał aż siedem punktów różnicy (20:13). Dzięki asowi Malinowskiego, zawiercianie mieli piłkę setową (24:15). Czwartego seta zakończył Rejno.

Radomianie blokiem na Malinowskim otworzyli ostatnią partię meczu. Nieudany blok wykonali Vincić i Pajenk, piłka trafiła w aut (5:2). Filip popełnił błąd w ataku (7:3). Po asie serwisowym Pajenka, o czas poprosił Mark Lebedew (8:7). Udany ataka Fornala doprowadził do remisu (10:10). Skuteczny blok dodał Ostrowski. Zawiercianie pokonali Cerrad Czarnych Radom po ataku Walińskiego (15:13).

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Masny, Rejno, Malinowski, Waliński, Koga (libero), Gawryszewski, Ferreira oraz Semeniuk, Bociek

Cerrad Czarni Radom: Vincić, Żaliński, Pajenk, Fornal, Ruciak (libero), Filip, Huber oraz Kwasowski, Wasilewski (libero), Giger, Ostrowski, Rybicki

MVP: Alexandre Ferreira

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: opracowanie własne