Piotr Orczyk żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Przyjmujący w barwach PGE SKRY Bełchatów występował od 2018 roku. Po dwóch latach przyszedł jednak czas na rozstanie z utytułowanym klubem. Jak na razie nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie zagra ten zawodnik. Będzie to jednak na pewno zespół z PlusLigi. 

Siatkarz dołączył do ekipy z Bełchatowa przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019. Już na dzień dobry udało mu się wywalczyć z zespołem Superpuchar Polski. Następnie bełchatowianom udało się dotrzeć aż do półfinałów Ligi Mistrzów. Pierwszy sezon Orczyka w PGE Skrze zakończył się dla niego brązowym medalem. 

Zawodnik, przed przyjściem do Bełchatowa reprezentował barwy Knack Roeselare (2015-2018), udało mu się wywalczyć dwa tytuły mistrza kraju. Wcześniej, przez rok, grał dla VC Euphony Asse-Lennik. Siatkarz ma również za sobą występy w polskich klubach. W latach 2012-2014 reprezentował barwy Effectora Kielce, a jeszcze wcześniej Czarnych Radom (2009-2012). 

Orczyk zapewnia, że będzie miło wspominał czas spędzony w klubie z Bełchatowa. Kolegom życzy kolejnych triumfów, a sam nie może doczekać się kolejnych wyzwań. – Dwa ostatnie lata w PGE Skrze były bardzo istotne w mojej karierze. Z bełchatowską drużyną wywalczyłem sukcesy zarówno w Polsce, jak i w Lidze Mistrzów, czego na pewno nie zapomnę. Na pewno będę ten czas wspominał dobrze i życzę kolegom z byłego już zespołu kolejnych triumfów – mówi Piotr Orczyk.

Autor: Julia Białasik
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*