Piotr Nowakowski w Onico Warszawa

Piotr Nowakowski oficjalnie podpisał kontrakt z ONICO Warszawa. Środkowy będzie reprezentował warszawski klub przez dwa sezony.

Piotra Nowakowskiego od zakończenia sezonu 2018/2019 łączono z zespołem ONICO. Dopiero teraz władze klubu władze klubu oficjalnie potwierdziły transfer zawodnika.

O podpisaniu kontraktu wypowiedział się Piotr Gacek– „Pita” nie trzeba nikomu przedstawiać. To wybitny siatkarz, filar reprezentacji Polski, jeden z najlepszych środkowych świata. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że taki zawodnik wzmacnia ONICO i głęboko wierzymy, że pomoże nam w odniesieniu kolejnych sukcesów – nie tylko na parkietach PlusLigi, ale i Ligi Mistrzów, gdzie jego doświadczenie będzie dla nas bezcenne. Witamy w Warszawie i życzymy powodzenia – powiedział po podpisaniu kontraktu prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa.

Siatkarz również skomentował swoją decyzję – Od wielu osób słyszałem, że ONICO to bardzo ciekawy projekt. Miniony sezon pokazał, że to klub walczący o najwyższe cele, a w przyszłym… mam nadzieję, że pomogę drużynie zaistnieć także w Europie. Możliwośc gry w Lidze Mistrzów była dodatkową zachętą, a poza tym Warszawa leży blisko mojego rodzinnego miasta – Żyrardowa – dzięki czemu mogę się tu czuć bardziej jak w domu. Mam nadzieję, że nowe otoczenie pozwoli mi wykrzesać z siebie nową energię.

Piotr Nowakowski rozpoczynał karierę seniorską w Legii Warszawa (2005-2006). Następnie pięć sezonów spędził w AZS-ie Częstochowa (2006-2011). W 2008 roku z częstochowskim klubem wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Potem przeszedł do Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski (2012, 2013, 2015) oraz dwa srebrne medale (2014, 2016), srebrny medal Ligi Mistrzów (2015),  srebrny medal Pucharu CEV (2012), a także Superpuchar Polski (2013). W 2017 roku przeszedł do Trefla Gdańsk, w którym spędził dwa lata, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski i Puchar Polski w 2018 roku.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*