Piotr Nowakowski: W 2019 roku wrócimy naładowani i dalej będziemy wygrywać

Powoli opadają emocje związane z siatkarskimi Mistrzostwami Świata, zawodnicy rozjechali się do domów, aby świętować sukces w gronie najbliższych i zregenerować siły przed nadchodzącym sezonem ligowym. 

Mimo że tak niewiele czasu minęło od zakończenia turnieju to siatkarze myślą już o kolejnych sukcesach. Środkowy reprezentacji Polski, Piotr Nowakowski, w rozmowie dla Polsat Sport podkreślił, że odpoczynek od kolegów się przyda, ale w kolejnych sezonach wciąż będą zmotywowani do walki o zwycięstwa. – Mamy teraz ponad pół roku odpoczynku od siebie. Wrócimy naładowani w 2019 roku i dalej będziemy wygrywać.

Zapytani o to co przyczyniło się do tak ogromnego sukcesu siatkarze zgodnie odpowiadają, że to świetna atmosfera oraz jedność w zespole były kluczowe w walce o medal. Nowakowski podkreśla, że cała 14 zawodników przyczyniła się do końcowego sukcesu i że każdy z siatkarzy w ciągu turnieju dołożył niezbędny do ostatecznego zwycięstwa element – Zahartowaliśmy się w ciągu całego turnieju. Brawa dla całej czternastki bo każdy miał swój duży wkład w ten sukces.

Podobnego zdania jest także przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn Koźle, Aleksander Śliwka. Podkreśla on, że gra Biało-Czerwonych polepszała się w każdym spotkaniu i mimo porażek z Argentyną i Francją, nie stracili oni z oczu celu jakim był medal – Nasz zespół rósł w siłę z meczu na mecz, a w finale pokazał swoje ostateczne oblicze i optymalną formę.

W 2019 roku Polska drużyna będzie miała wiele okazji, żeby pokazać swoją wartość. Harmonogram siatkarskich imprez jest dość napięty. W przyszłym roku na siatkarzy czekać będą Liga Narodów, mistrzostwa Europy, kwalifikacje olimpijskie oraz Puchar Świata a więc emocji i walki z pewnością nie zabraknie.

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: Opracowanie własne/ polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*