Piotr Nowakowski przywitany przez władze Trójmiasta

W środowe popołudnie Piotr Nowakowski został przywitany przez władze Trójmiasta. Spotkanie, w którym uczestniczyli również przedstawiciele mediów odbyło się w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. 

Piotr Nowakowski to dwukrotny mistrz świata. Polski środkowy pierwszy raz ten zaszczytny tytuł zdobył cztery lata temu podczas siatkarskiego mundialu w Polsce. Podczas tegorocznej edycji turnieju, która odbywała się w Bułgarii i we Włoszech udało mu się obronić mistrzowski tytuł. Został też uznany za najlepszego środkowego imprezy.

W minioną środę Piotr Nowakowski został zaproszony do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie spotkali się z nim Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz założyciel Trefla Gdańsk Kazimierz Wierzbicki. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele mediów.

Te sportowe emocje już trochę opadły, zostały tam w Turynie, ale teraz towarzyszy mi wiele innych przeżyć związanych z tym sukcesem, czysto przyjemnych i cały czas te uczucia powracają – właśnie między innymi po takich spotkaniach jak to dzisiejsze. Nic tylko wygrywać mistrzostwa świata i być docenianym na każdym kroku” – powiedział Piotr Nowakowski.

Przed wyjazdem na mistrzostwa świata Polacy zakładali, że celem jest znalezienie się w szóstce turnieju. Każdy po cichu wierzył, że uda się zdobyć medal, jednak nikt nie odważył się powiedzieć tego głośno. „Oczywiście, że pragnąłem tego medalu, aczkolwiek muszę przyznać, że wydawało mi się, że to złoto nie nadejdzie. Odgórnie dostaliśmy wytyczne, że celem na te mistrzostwa jest miejsce w szóstce, ale oczywiście każdy jechał z dużym apetytem na więcej. Zdecydowanie się on zwiększył, gdy po różnych zawirowaniach i problemach się do tej szóstki już dostaliśmy. Nikt o tym oczywiście głośno nie mówił, ale na pewno każdy z nas gdzieś tam z tyłu głowy o tym myślał” – przyznał środkowy reprezentacji Polski.

Piotr Nowakowski jest zawodnikiem gdańskiego Trefla. Tam, pod okiem Andrei Anastasiego od roku szlifuje swoją siatkarską formę. Jak mówi, współpraca z włoskim szkoleniowcem pomogła mu w powrocie do dyspozycji, którą prezentował przed operacją przepukliny:  „Dla mnie ten sezon pod okiem Andrei był bardzo ważny, chciałem wrócić do tego, co prezentowałem wcześniej, przed operacją, powoli się zacząć odbudowywać. To się udało, ale nie powoli, a w ekspresowym tempie, co jest tylko i wyłącznie zasługą właśnie Andrei oraz tych chłopaków, z którymi stworzyliśmy w Gdańsku naprawdę fajną drużynę. Grając w takim klimacie, jaki wtedy mieliśmy, była to sama przyjemność. Cieszyliśmy się, że mogliśmy po prostu przychodzić na treningi, się razem spotykać, walczyć, wywalczyć razem Puchar, wywalczyć razem ten brązowy medal i właśnie z takim pozytywnym nastawieniem jechać na kadrę – zakończył Nowakowski.

Środkowy już we wtorek, 9 października dołączy on do treningów z drużyną. Pierwszy mecz Trefl Gdańsk rozegra 14 października o godz. 14:45 w Szczecinie.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: sport.trefl.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*