Piotr Nowakowski odchodzi z Trefla Gdańsk

Po dwóch sezonach spędzonych w Treflu Gdańsk Piotr Nowakowski rozstaje się z klubem. Według niepotwierdzonych informacji w przyszłym sezonie ma zagrać w ONICO Warszawa.

Piotr Nowakowski do Trefla Gdańsk przeszedł po siedmiu latach spędzonych w Asseco Resovii Rzeszów. W gdańskim klubie spędził dwa lata, w ciągu których zdobył brązowy medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski.

Za lata spędzone w klubie podziękował Piotrowi prezes Trefla Gdańsk – Bardzo dziękujemy Piotrowi za minione dwa sezony, wywalczone brązowy medal PlusLigi, Puchar Polski oraz awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Piotr to profesjonalista w każdym calu, zarówno na boisku, jak i poza nim, a przede wszystkim również wspaniały człowiek, aktywnie propagujący siatkówkę. Był to dla nas zaszczyt, że mieliśmy w swoich szeregach dwukrotnego mistrza świata – powiedział Dariusz Gadomski.

Doświadczony środkowy występował w wyjściowym składzie w niemal każdym meczu Trefla Gdańsk. W pierwszym sezonie rozegrał 36 spotkań, natomiast w drugim 23. Piotr Nowakowski brał także aktywny udział w akcjach marketingowych klubu. Propagował siatkówkę wśród dzieci, odwiedzając gdańskie żłobki, a także uczestniczył w przedsięwzięciach związanych ze zdrowym żywieniem i gotowaniem.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*