Piotr Hain oraz Dawid Gunia nowymi środkowymi Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel ogłosił ostatnio kolejne transfery. Drużynę wzmocnią byli środkowi Cuprum Lubin – Piotr Hain oraz Dawid Gunia. Hain zdecydował się podpisać kontrakt na kolejne dwa sezony, podczas gdy Gunię kontrakt będzie obowiązywać przez sezon 2018/2019 z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Dla obu siatkarzy będzie to powrót w rodzinne strony, jako że oboje się Ślązakami.

Piotr Hain pochodzi z Tarnowskich Gór, ale swoje pierwsze kroki w siatkarskim świecie postawił w STS Victorii Lubliniec, skąd dalej trafił do Delic-Norwida Częstochowy. Poza tym odbył on szkolenie w SMS PZPS Spale. Dla tego zawodnika jest to podwójny powrót, ponieważ w sezonie 2015/2016 bronił on już barw Jastrzębskiego Węgla.

Natomiast Dawid Gunia swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w AZS-ie Rafako Raciborzu, skąd szybko trafił do SMS-u Spały. W swojej karierze reprezentował wiele Kubów, m.in. Skrę Bełchatów, Asseco Resovię Rzeszów, AZS Częstochowę, Indykpol AZS Olsztyn, AZS Politechnikę Warszawską, Transfer Bydgoszcz oraz Cuprum Lubin.

 

Autor: Kamila Walczak
Źródło:  jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*