Piotr Gruszka odchodzi z Katowic

GKS Katowice po przegranym dwumeczu o 7. miejsce z Asseco Resovią Rzeszów, ostatecznie uplasował się na 8. miejscu w klasyfikacji końcowej sezonu 2018/2019. Jest to też najlepszy wynik, jaki drużyna osiągnęła w historii swoich występów w PlusLidze.

Ostatni mecz z drużyną z Rzeszowa był też końcem pracy w klubie Piotra Gruszki. Były siatkarz był szkoleniowcem drużyny od sezonu 2016/2017, czyli od początków jej występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pod jego wodzą, w inauguracyjnym sezonie, zespół uplasował się na 10. miejscu, w kolejnym sezonie spadł o lokatę niżej, a w ostatnim zanotował historyczne 8. miejsce. Po zakończonym meczu, który GKS Katowice przegrało 0:3, nastąpiło oficjalne podziękowanie trenerowi za jego pracę dla śląskiego klubu.

Piotr Gruszka miał duży wkład w rozwój klubu i ugruntowanie się jego pozycji w siatkarskim środowisku. Prezes Marcin Janicki podkreślił, że to głównie dzięki byłemu siatkarzowi projekt stworzenia nowego siatkarskiego klubu w Katowicach wypalił. – „Przez wiele lat oglądaliśmy i podziwialiśmy Piotra Gruszkę jako doskonałego zawodnika. Teraz wiemy, że jest równie ambitnym i utalentowanym trenerem. Dziękuję mu oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za świetną współpracę. Przed trzema laty projekt siatkarskiej GieKSy w PlusLidze był wielką niewiadomą. Z roku na rok nasza pozycja w siatkarskim świecie jednak rosła. To w olbrzymiej mierze zasługa trenera Piotra Gruszki i jego sztabu. Za to wszystko w imieniu nas wszystkich chciałbym podziękować. Nadszedł moment, gdy nasze drogi sportowe się rozchodzą. Trenerowi nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia” – powiedział prezes GKS-u Katowice.

Utytułowany siatkarz swoją karierę trenerską rozpoczął w sezonie 2014/2015 jako trener BBTS-u Bielska-Białej. Był również II trenerem reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn za czasów, gdy drużynę prowadził Ferdinando De Giorgi.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/inf.własna

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*