PGE Skra Bełchatów zmierzy się z ekipą Wilfredo Leona

Do niecodziennego meczu, pomiędzy ekipą z Polski a ekipą z Włoch, dojdzie już 6 stycznia. Na parkietach włoskiej hali PalaBarton spotkają się bowiem PGE Skra Bełchatów oraz zespół z Wilfredo Leonem w składzie – Sir Safety Conad Perugia.

Rozgrywki PlusLigi chwilowo zostały wstrzymane, ze względu na zbliżający się turniej, podczas którego reprezentacje będą walczyły o ostatnie bilety do Tokio. Polacy swoją przepustkę wywalczyli już w Gdańsku, jednak m.in. Irańczycy, z Miladem Ebadipourem w składzie, o awans muszą jeszcze powalczyć.

Na początku stycznia do Perugii polecą zawodnicy bełchatowskiego klubu. Zabraknie jedynie Milada Ebadipoura, który przebywa już na zgrupowaniu kadry reprezentacji Iranu. Dojdzie tam do rywalizacji o Trofeum Monini, jednego ze sponsorów włoskiego giganta, który jest producentem oliwy z oliwek. Dla PGE Skry Bełchatów będzie to niezwykle ważne doświadczenie, ponieważ Sir Safety Conad Perugia to drużyna ze światowego topu, z wielkimi gwiazdami w składzie. Oprócz Wilfredo Leona na parkiecie będzie można zobaczyć m.in. Atanasijevicia, De Cecco, czy Russo. Nie zabraknie także Vitala Heynena, który jest szkoleniowcem tego zespołu.

Dla trenera Heynena będzie to także niezwykle ważne spotkanie, bowiem w zespole z Bełchatowa występują zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie reprezentacyjnym byli powołani przez niego do kadry narodowej. Mowa tutaj oczywiście o takich siatkarzach jak: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Grzegorz Łomacz, czy Norbert Huber. Dodatkowo szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów jest Michał Mieszko Gogol, statystykiem Robert Kaźmierczak, a fizjoterapeutą Tomasz Pieczko, a to stali reprezentacyjni współpracownicy Heynena. Będzie to świetna okazja do wspólnej rozmowy. Spotkanie pomiędzy Sir Safety Conad Perugia a PGE Skrą Bełchatów odbędzie się już 6 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00, z okazji włoskiego święta Bafana. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*