PGE Skra Bełchatów zagra z VfB Friedrichshafen

W dniach 5-7 października w Wieluniu odbędzie się IX Międzynarodowy Turniej Charytatywny Wielton Giganci Siatkówki. W ramach tego widowiska PGE Skra Bełchatów zmierzy się z VfB Friedrichshafen.

Mistrz Polski będzie w tym okresie w trakcie przygotowań do sezonu 2018/2019, więc spotkanie z drużyną niemiecką będzie dla niego okazją do sprawdzenia się przed rozgrywkami PlusLigi oraz Ligi Mistrzów. VfB Friedrichshafen to siedmiokrotny Mistrz Niemiec, piętnastokrotny zdobywca Pucharu Niemiec, dwukrotny triumfator Superpucharu Niemiec i zwycięzca Ligi Mistrzów 2007.

Drużyna niemiecka prowadzona jest przez szkoleniowca reprezentacji Polski, Vitala Heynena. VfB Friedrichshafen w ubiegłej edycji Ligi Mistrzów był bliski awansu do Final Four, lecz na jego drodze stanęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zatrzymanie podstawowych siatkarzy, czyli Bartłomieja Bołądzia, Davida Sossenheimera, Atanasisa Protopsaltisa, Andreasa Takvama, Philippa Collina, Jakoba Gunthora, Daniela Malesacha i Marcusa Steuerwalda, ma dać im szansę na powrót do ścisłej czołówki Ligi Mistrzów.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*