PGE Skra Bełchatów trenuje z nowych środkowym

Sezon reprezentacyjny trwa w najlepsze, jednak kluby rozpoczęły już intensywne przygotowania do sezonu ligowego. Nie inaczej jest w przypadku PGE Skry Bełchatów, która w tamtym roku nie zachwyciła wynikiem. Mają oni jednak mocno utrudnione zadanie, ponieważ cała trójka środkowych przebywa aktualnie w Hiroszimie i bierze udział w Pucharze Świata.

Karol Kłos, Jakub Kochanowski oraz Norbert Huber to trójka środkowych, która w zbliżającym się sezonie ligowym będzie bronić barw bełchatowskiego klubu. Aktualnie jednak przebywają oni w Japonii i walczą w Pucharze Świata.

Klub musi, mimo tego, kontynuować treningi. PGE Skra Bełchatów może liczyć na pomoc Aleksandra Antosiewicza, który trenuje z zespołem rezerw. Trener żartobliwie, w klubowej telewizji, zaapelował, że szuka środkowych do samych treningów. Apel spotkał się z odzewem, do klubu zgłosił się bowiem Wojciech Sobala, który jest znany polskim kibicom z parkietów PlusLigi. Występował w takich klubach jak: GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel, Indykpol AZS Olsztyn czy Siatkarz Wieluń. Aktualnie pozostaje jednak bez klubu. Dołączył, więc do zespołu PGE Skry i przez kilkanaście dni będzie pomagał wszystkim w organizacji i przeprowadzaniu treningów. Sobala ma na swoim koncie srebro i brąz mistrzostw Polski, a także krajowy Puchar i Puchar Challenge. Trener Michał Mieszko Gogol zaznacza, że klub z Bełchatowa nie zamierza zakontraktować środkowego, ma on zespołowi jedynie pomóc w prawidłowych przygotowaniu do sezonu. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy tego zawodnika w barwach PGE Skry. Weźmie on bowiem udział w turnieju Giganci Siatkówki w Kępnie. 

Autor: Julia Białasik
Źródło: skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*