Paweł Halaba nowym przyjmującym Trefla Gdańsk

Paweł Halaba został nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk. Siatkarz związał się z klubem rocznym kontraktem.

Paweł Halaba rozpoczynał swoją siatkarską karierę w AZS Politechnice Warszawskiej, gdzie w sezonie 2013/2014 występował w Młodej Lidze. W 2014 roku rozpoczął grę w Asseco Resovii Rzeszów, lecz jeszcze w tym samym roku został wypożyczony do pierwszoligowego AZS AGH Kraków. Następnie przyjmujący powrócił do Warszawy, gdzie przez dwa lata reprezentował AZS Politechnikę Warszawską. W sezonie 2017/2018 występował w czeskim zespole VK Jihostroj Czeskie Budziejowice (2017-2018). Następnie związał się z niemiecko-austriackim klubem Hypo Tirol Alpenvolleys Haching (2018-2019), z którym wywalczył brązowy medal mistrzostw Niemiec.

O podpisaniu kontraktu z zawodnikiem wypowiedział się nowy trener Trefla Gdańsk – Paweł to bardzo charakterna i pozytywna postaćPodoba mi się jego postawa jako zawodnika – nie bał się zaryzykować i wyjechać do słabszej ligi, by grać regularnie, podnosząc tym samym swój poziom i rozwijając umiejętności. To zaprocentowało szczególnie w tym roku, zakończonym medalem Bundesligi, a także wieloma wyróżnieniami indywidualnymi. Obserwowałem jego grę w lidze niemieckiej, gdzie było widać, jaki czyni progres. Jest to zawodnik ofensywny i może dużo wnieść do zespołu „gdańskich lwów” – powiedział Michał Winiarski.

Paweł Halaba po udanym sezonie w Niemczech został powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski przez Vitala Heynena, a także znalazł się w kadrze B trenera Pawła Woickiego.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: treflgdansk.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*