Paolo Montagnani nowym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn zakończył współpracę z Michałem Mieszko Gogolem. Nowym trenerem klubu został Włoch, Paolo Montagnani.

Paolo Montagnani carriere trenerską wiedzie od ponad 20 lat. Do tej pory pracował we Włoszech oraz Japonii, m.in. w Tuscanii Volley (2016-2018), a w minionym sezonie w Fontevivo Livorno. Prowadził także reprezentację Włoch w trakcie Ligi Światowej 2012. Dla Paolo Montagnaniego będzie to pierwszy rok pracy w PlusLidze.

Prezes olsztyńskiego klubu, Tomasz Jankowski stwierdził, że poszukiwania nowego trenera rozpoczęto po otrzymaniu informacji w styczniu 2018 roku, że Michał Mieszko Gogol nie będzie prowadził klubu w przyszłym sezonie – Mieliśmy w ostatnich latach dwóch włoskich trenerów – Andreę Gardiniego i Roberto Santiliego, którzy osiągali bardzo dobre wyniki. Wierzę, że kolejny włoski szkoleniowiec osiągnie w następnym sezonie satysfakcjonujący wynik – zapewnił Jankowski.

Na początku sezonu 2018/2019 Indykpol AZS Olsztyn prowadził Roberto Santili, który w grudniu postanowił rozpocząć współpracę z Jastrzębskim Węglem. Na jego miejsce przyszedł Michał Mieszko Gogol, po zakończeniu pracy w Stoczni Szczecin. Nie zdecydował się jednak prowadzić olsztyński zespół w przyszłym sezonie.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: polstsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*