Oświadczenie PZPS w sprawie organizacji MŚ 2014

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że organizacja Mistrzostw Świata – Polska 2014’ nie jest pod żadnym pozorem zagrożona.

 

 

 

Działania PZPS zmierzają do takiego przeprowadzenia zawodów, aby było to wydarzenie historyczne, godne poziomowi popularności siatkówki w Polsce i otwierające nowy etap w popularyzacji dyscypliny w skali globalnej.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) znając doskonale wysoki poziom sportowy, organizacyjny i popularność siatkówki w Polsce gotowa jest wesprzeć promocję Mistrzostw Świata Mężczyzn – Polska 2014’. FIVB współfinansowanie działań promocyjnych warunkuje zaangażowaniem miast – gospodarzy oraz instytucji rządowych. FIVB i PZPS pragną uczynić przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, jako wzorcowe i przełomowe w skali globalnej.

Polski Związek Piłki Siatkowej prowadzi rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki zmierzające do uzyskania wsparcia finansowego na działania organizacyjne związane z mistrzostwami. Środki wyasygnowane przez MSiT na organizację mistrzostw pozwoliłyby na wzmocnienie wspólnego dla PZPS i FIVB programu promującego mistrzostwa, miasta – gospodarzy i Polskę.

Program promocji uzgodniony z FIVB zawiera między innymi:

– właściwy wystrój miast – gospodarzy, już na kilka miesięcy przez rozpoczęciem turnieju,

– uroczystość losowania z udziałem telewizji i przedstawicieli mediów z całego świata,

– specjalny tour głównego trofeum mistrzostw (pucharu – po raz pierwszy w historii mistrzostw ustanowionego, specjalnie dedykowanego i zaprojektowanego) po miastach – gospodarzach i krajach – uczestnikach turnieju

– ceremonię otwarcia mistrzostw i mecz inauguracyjny na Stadionie Narodowym z przekazem telewizyjnym na cały świat,

– akcje społeczne promujące mistrzostwa i siatkówkę skierowane do młodzieży,

– promocję mistrzostw i Polski w największych stacjach telewizyjnych zlecona przez FIVB,

– mecze reprezentacji żeńskich i męskich Polska – Włochy promujące polskie mistrzostwa mężczyzn i włoskie mistrzostwa kobiet,

– dedykowany program Polskiej Organizacji Turystycznej skierowany do kibiców zagranicznych.

Polski Związek Piłki Siatkowej, Polsat, miasta – gospodarze oraz inni partnerzy już od dawna prowadzą wielorakie działania w zakresie organizacji i promocji Mistrzostw Świata – Polska 2014’. PZPS liczy na to, że wsparcia udzielą także odpowiednie organizacje rządowe, tak byśmy byli dumni z najlepszych w historii mistrzostw świata. Mistrzostwa Świata są znakomitą okazją do szerokiej, dalece wykraczającej poza sport promocji naszego kraju w wymiarze globalnym. Polska jest krajem, w którym w ostatnim ćwierćwieczu nastąpiły ogromne, pozytywne przemiany kulturowe, gospodarcze i i społeczne. Mistrzostwa Świata – to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie nowego oblicza Polski. Takiej szansy nie wolno zaprzepaścić.

W swej strategii Polski Związek Piłki Siatkowej, Polsat i sponsorzy związku od początku realizują śmiałe wyzwanie uczynienia z Mistrzostw Świata zawodów przełomowych tak w historii polskiej siatkówki, polskiego sportu, jak i w wymiarze globalnym.

Polski Związek Piłki Siatkowej zwraca się do Rządu RP o wsparcie niepowtarzalnego wydarzenia, jakim są Mistrzostwa Świata siatkarzy. Jest powszechną praktyką zaangażowanie instytucji państwowych i rządowych w wydarzenia o takiej skali i o takim znaczeniu.

Polski Związek Piłki Siatkowej

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*