Orlen zmienił decyzję. Chce zostać w polskiej siatkówce

Orlen miał podpisaną umowę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej do końca 2019 roku. W czasie słabszego okresu polskiej kadry sponsor wypowiedział umowę i z końcem 2018 roku miał wycofać się ze współpracy. Teraz żałuje. 

Polscy siatkarze w bardzo dobrym stylu obronili zdobyty cztery lata temu tytuł mistrza świata. Wielki sukces drużyny to nie tylko powód do zadowolenia dla zawodników, sztabu trenerskiego, kibiców. Po każdym sukcesie sportowców wygrani są też sponsorzy.

Jednym z fundatorów polskich siatkarzy jest Orlen. Nie jest jednak przesądzone czy nadal nim będzie, bowiem 31 marca 2018 roku firma wypowiedziała umowę. Niewątpliwie powodem takiej decyzji był gorszy czas Polaków w tej dyscyplinie.

Wycofywanie się Orlen ze sponsoringu polskiej siatkówki rozpoczęło się wraz z rządami PiS. Najpierw firma zerwała kontrakt, na mocy którego był tytularnym sponsorem kobiecej ligi i wspierał rozgrywki młodzieżowe. Potem wypowiedziana została główna umowa z PZPS.

We wtorek zawodnicy reprezentacji Polski spotkali się z władzami Orlenu. Prezes firmy, Daniel Obajtek napisał na Twitterze: „Zadeklarowałem dalsze wsparcie Mistrzowskiej drużyny! Cieszę się, że obydwu stronom zależy na tej współpracy!”. 

Jak zapewnia rzecznik PZPS, Janusz Uznański federacja czeka na decyzję głównego sponsora. Orlen dostał ofertę na bycie głównym partnerem PZPS i sponsorem wszystkich reprezentacji młodzieżowych i seniorskich, reprezentacji plażówki, a także wspierania systemu szkolenia młodzieży. Dodatkowo dostał też ofertę na sponsoring tytularny ligi męskiej i kobiecej. „Ze względu na lojalność wobec dotychczasowego partnera, wierząc w jego deklaracje woli kontynuowania partnerstwa, nie podejmowaliśmy zaawansowanych rozmów z innymi podmiotami, choć zapytania o możliwość współpracy się pojawiały. Do dziś nie mamy niestety jednoznacznej odpowiedzi ze strony naszego głównego sponsora” — mówił Janusz Uznański.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: Puls Biznesu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*