Opublikowano najnowszy ranking Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała zaktualizowane rankingi zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Siatkarze w dalszym ciągu utrzymują się w światowej czołówce. Siatkarki zaś nadal znajdują się poza ścisłą dziesiątką.

Aktualny ranking to pierwszy przygotowany w oparciu o nowe zasady liczenia punktów. Nowy system wszedł w życie 1 lutego 2020 i uwzględnia wyniki wszystkich spotkań od 1 stycznia 2019 roku. Przy tworzeniu rankingu brane pod uwagę są rezultaty osiągnięte na wszystkich oficjalnych imprezach. Są to: igrzyska olimpijskie i ich kwalifikacje, mistrzostwa świata i ich kwalifikacje, Siatkarska Liga Narodów, Challenger Cup, Puchar Świata, mistrzostwa kontynentalne i ich kwalifikacje, uznawane przez FIVB międzynarodowe turnieje, w tym coroczne rozgrywki kontynentalne z udziałem co najmniej 4 drużyn.

Obecny ranking nie zmienił się znacząco w stosunku do tego, który był opublikowany rok temu. Ma to związek ze wstrzymaniem rozgrywek i pokrzyżowaniem wielu turniejowych planów przez epidemię COVID-19. Jeśli chodzi o siatkarzy tutaj w dalszym ciągu na pierwszym miejscu znajduje się Brazylia, tuż za nią jest Polska, a podium zamyka reprezentacja USA. U pań sytuacja wygląda nieco inaczej. Tutaj prym wiodą Chinki, zaraz za nimi plasują się Amerykanki, a następnie Brazylijki. Polki zajmują dopiero trzynaste miejsce. 

Ranking FIVB siatkarzy

Ranking FIVB siatkarek

Autor: Julia Białasik
Źródło: pzps.pl
Foto: fivb.com

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*