ONICO Warszawa i ZAKSA Kędzierzyn – Koźle działają razem

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn – Koźle postanowili połączyć siły z zawodnikami ONICO Warszawy. Tuż przed wtorkowym meczem obie drużyny wspólnie przygotowały paczkę, która trafi do potrzebujących rodzin. Do akcji włączyły się też inne zespoły z Plusligi, a także Ligi Siatkówki Kobiet.

Szlachetna Paczka istnieje od 2001 roku i dzięki niej pomoc otrzymało już wiele potrzebujących rodzin. Tym razem w akcję zaangażowały się dwa znaczące klubu PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle oraz ONICO Warszawa.Chcemy pomagać i chcemy pokazać ludziom, że pomoc jest bardzo potrzebna i nie ma w niej podziałów. Nie ma siatki, nie ma sędziego są dwa zespoły, które łączy wspólny, piękny cel” – powiedział prezes ZAKSY, Sebastian Świderski.

Jesteśmy wrażliwi na najważniejsze społeczne inicjatywy w naszym kraju, a Szlachetna Paczka z pewnością zalicza się do tych, które uwalniają w Polakach najlepsze cechy. Cieszymy się, że kluby PlusLigi, ale też Ligi Siatkówki Kobiet włączyły się w promowanie akcji, która jest tak potrzebna w naszym kraju. Od dawna wspieramy także Fundację DKMS Polska, współpracujemy z „Niepodległą”, a teraz mamy nadzieję otwierać nowy rozdział we współpracy ze Szlachetną Paczką dodał Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA.

Paczka, którą wspólnie z wicemistrzami Polski przygotowali zawodnicy ONICO Warszawy trafi m.in. do 78 – letniej pani Niny, która urodziła się na Syberii, a dziś cierpi na nadciśnienie i zakrzepicę. Kobieta mieszka sama, na czwartym piętrze, w domu bez windy, dlatego nawet wyjście po zakupy jest dla niej uciążliwe.

Oprócz niej, pomoc od siatkarzy otrzyma też rodzina, w której wychowuje się chora na epilepsję oraz nadczynność tarczycy dziewczynka. Mama musiała zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem, natomiast tata został ze swojej zwolniony.

Jak przyznał Aleksander Śliwka, historia drugiej rodziny była dla niego i pozostałych zawodników wzruszająca. „Zainspirowaliśmy się ich historią. Są naprawdę wspaniałą rodziną, bardzo dużo w nich miłości. Spłacają kredyt, są w trudnej sytuacji, mam nadzieję, że ten mały gest, który dziś wykonaliśmy, sprawi, że będzie im choć trochę lżej, że będą mieli piękne święta”.

Środkowy ONICO Warszawy, Jakub Kowalczyk zdradził, że oprócz pomocy materialnej rodzinom zostały też przekazane kartki z życzeniami świątecznymi. Co napisaliśmy? Żeby w przyszłym roku nie potrzebowali już Szlachetnej Paczki”. „Mimo trudności, które napotykacie, chcielibyśmy wam życzyć, żebyście doceniali, że macie siebie nawzajem. I bądźcie pewni, że są ludzie, którzy o was pamiętają” – dodał libero ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, Paweł Zatorski.

Do Szlachetnej Paczki może dołączyć każdy. Funkcjonuje ona przez cały rok, a już 8-9 grudnia na terenie całej Polski odbędzie się finał XVIII edycji tego programu społecznego. W tym czasie będzie można dostarczać paczki z pomocą do magazynów, a wolontariusze rozwiozą je do tysięcy domów. Więcej informacji o sposobach, w jaki można wesprzeć potrzebujące rodziny można znaleźć na www.szlachetnapaczka.pl.

Autor: Agnieszka Piasecka
Źródło: onicowarszawa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*