Nowy pomysł włodarzy PLS – letnia odsłona PlusLigi i TAURONLigi

Polska Liga Siatkówki szykuje niespodziankę dla fanów ligowych rozgrywek. O pomyśle letniej rywalizacji klubów poinformowano w magazynie ,,7 Strefa”.

Pandemia koronawirusa odebrała zawodnikom nie tylko prawo do rywalizacji, ale w znacznym stopniu ograniczyła możliwości trenowania. Pod znakiem zapytania staje również sezon kadrowy. Forma wakacyjnej rywalizacji nie jest tajemnicą – na czym będzie polegać letnia odsłona zmagań siatkarek i siatkarzy z najlepszych polskich klubów? Artur Popko w programie ,,7 strefa” krótko objaśnił zasady rywalizacji:  O jaką formę rywalizacji nam chodzi? Graliśmy kilka razy w nietypowych turniejach na plaży i chcemy ten pomysł rozwinąć w Polsce. Chodzi o zespoły, które będą rywalizować po cztery osoby, a nie po dwie, jak to się odbywa w klasycznej odmianie beach volleya. Pomysł ten z pewnością spodoba się siatkarzom GKS-u Katowice, którzy przed oficjalnym zakończeniem rozgrywek PlusLigi ogłosili chęć reprezentowania barw klubowych w okresie letnim.

Wieloletni prezes PLS podkreśla, że priorytetem pozostaje bezpieczeństwo zawodników, dlatego przebieg rozgrywek będzie zależny od rozwoju trwającej pandemii.

– Przede wszystkim nasz pomysł uzależniony jest od bezpieczeństwa i zdrowia uczestników, czyli musimy być pewni, że nikomu z nich nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo – mówi Popko. – Zakładamy stworzenie letnich rozgrywek dla naszych klubów obu najwyższych lig, mamy zresztą już potwierdzone zainteresowanie i chęć udziału naszych klubów. W tej chwili tworzone są wszystkie niezbędne regulaminy, zasady, by móc wystartować z walką w wakacje. Tak jak mówiłem, trwają teraz intensywne prace organizacyjne, gdy tylko będziemy pewni sytuacji zdrowotnej w naszym kraju, poinformujemy o szczegółach i zaczniemy grać – dodaje.

Ze względu na skrócony sezon klubowy i niepewne losy rozgrywek w barwach narodowych tego typu rozwiązanie z pewnością ułatwi siatkarzom i siatkarkom z czołowych polskich ekip przygotować się do kolejnych klubowych zmagań. Rywalizacja z najlepszymi z pewnością rozbudzi w nich apetyt do walki o najwyższe cele w sezonie 2020/21, a co więcej pozwoli wrócić do meczowego rytmu.

Pomysł letnich rozgrywek w pozytywny sposób komentuje również prezes PLS – Paweł Zagmuny: – To świetny pomysł, szczególnie teraz, gdy koronawirus zabrał graczom dwa miesiące nie tylko rywalizowania, lecz także trenowania – podkreśla. – Biorąc jeszcze pod uwagę niepewność tego, co będzie działo się w sezonie kadrowym, to taka szansa na pracę, granie dla wielu naszych siatkarzy i siatkarek może okazać się wielką szansą na to, by lepiej przygotować się do następnego sezonu. Poza tym zapewne nasi kibice będą spragnieni meczów na żywo, więc i dla nich to powinna być gratka. 

Szczegóły letnich lig poznamy w momencie uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: plusliga.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*