Nowi zawodnicy w ONICO Warszawa

ONICO Warszawa w przyszłym sezonie wzmocni dwóch reprezentantów Belgii. Przyjmujący Igor Grobelny oraz atakujący Bram van den Dries.

Igor Grobelny zadebiutował w polskiej lidze w 2014 roku. Występował przez dwa lata w Cerradzie Czarnych Radom, po czym przeniósł się do Cuprum Lubin (2016-2017). Następnie przyjmujący spędził rok w niemiecko-austriackim klubie Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. W 2018 roku ponownie związał się z Cuprum Lubin, który reprezentował przez jeden sezon.

Rozpoczęcie współpracy z Igorem Grobelnym skomentował prezes ONICO Warszawa – Igora znamy naprawdę dobrze, bo przez kilka lat występował w PlusLidze, czy to w Radomiu, czy w Lubinie. Najbliższy sezon będzie dla nas bardzo intensywny – wszak bierzemy udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, począwszy od Superpucharu Polski zakończywszy na Lidze Mistrzów – a sprowadzenie takiego zawodnika, jak Igor, który mimo wciąż młodego wieku jest już graczem doświadczonym, da trenerowi większe pole manewru – powiedział Piotr Gacek.

Bram van den Dries w ciągu swojej kariery występował w lidze belgijskiej, francuskiej, włoskiej i tureckiej. Ma za sobą także krótka przygodę z klubem z Korei Południowej. W polskiej lidze pojawił się w sezonie 2015/2016, reprezentując barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn. W 2018 roku powrócił do PlusLigi, gdzie od przyszłego sezonu będzie reprezentował ONICO Warszawa.

O podpisaniu kontraktu z nowym atakującym wypowiedział się Piotr Gacek – Brama obserwowaliśmy już od jakiegoś czasu i rozważaliśmy jego kandydaturę w kontekście gry dla ONICO. To gracz, który w przeszłości z powodzeniem występował m.in. we Włoszech, Francji, Belgii czy Turcji, a my przed wyczerpującym i długim sezonem 2019/2020 potrzebujemy szerokiej kadry z doświadczonymi i prezentującymi wysoki poziom zawodnikami. Bram spełnia oba te warunki – powiedział prezes ONICO Warszawa.

Z młodzieżową reprezentacją Belgii Bram van den Dries wywalczył brąz mistrzostw Europy kadetów w 2007 roku, a z reprezentacją seniorską sięgnął po złoto Ligi Europejskiej w 2013 roku.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: onicowarszawa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*