Nowi zawodnicy w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn w ubiegłym sezonie uplasował się na 9. miejscu w tabeli PlusLigi. Działacze klubu, z myślą o kolejnym sezonie, przystąpili już do budowy zespołu, ogłaszając nazwiska trzech nowych zawodników.

Jednym z graczy, który w sezonie 2019/2020 będzie reprezentować barwy olsztyńskiego klubu, jest Mateusz Mika. W poprzednim sezonie był on zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Mistrz Świata z 2014 roku uważa, że zespół ma potencjał, aby walczyć o wysokie cele w lidze i sprawić swoim kibicom niespodziankę. – „Zdecydowałem się na Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ uważam, że zespół, który został zbudowany na kolejny sezon, ma potencjał do tego, aby sprawić jakąś małą niespodziankę. Poza tym zawsze podobał mi się styl gry Olsztyna – dobra gra w obronie i szybkie rozgrywanie akcji. Trzon zespołu pozostał, myślę więc, że drużyna dalej będzie podążała w kierunku takiej gry. Dużo dobrego słyszałem też o mieście i okolicach. Nie śpieszyłem się z podjęciem decyzji o dołączeniu do Indykpolu AZS-u Olsztyn, dlatego wybrałem słuszną drogę” – powiedział siatkarz.

Kolejnym zawodnikiem jest 18-letni Remigiusz Kapica, który znany jest z bardzo dużego zasięgu w ataku i atomowego uderzenia z lewej ręki. Atakujący nie ukrywa, że cieszy się z tego, że to właśnie olsztyński klub będzie tym, w którym rozpocznie swoją seniorską karierę. – „Kiedy pojawiło się zainteresowanie moją osobą, ucieszyłem się, że był to właśnie Indykpol AZS Olsztyn. Olsztyn jest ładnym i przyjemnym miastem do życia. Mieszkańcy żyją siatkówką i z chęcią przychodzą na mecze. Klub reprezentowało wielu młodych siatkarzy, którzy teraz grają na bardzo wysokim poziomie. Warunki, które zostały zaproponowane, sprawiły, że to właśnie AZS Olsztyn będzie moim pierwszym seniorskim klubem, z czego bardzo się cieszę” – wyznał Kapica.

W sezonie 2019/2020 zawodnikiem Indykpolu AZS-u Olsztyn będzie też Tomasz Kowalski, dla którego będzie to już dziesiąty sezon gry na parkietach PlusLigi. Motywacją dla niego, aby dołączyć do zespołu, była chęć zrobienia kroku naprzód i walka o wysokie cele. – „Wybrałem ofertę z Olsztyna, ponieważ chciałem wykonać krok do przodu i trafić do zespołu, który w nowym sezonie będzie walczył o wysokie lokaty. Możliwość sprawdzenia się w tak dobrym zespole, mogąc walczyć o coś więcej niż gra w dole tabeli, jest czymś, co przekonało mnie w 100%. Ważne jest dla mnie i mojej rodziny, że będziemy mogli spędzić sezon w tak pięknym mieście, jakim jest Olsztyn” – powiedział Tomasz Kowalski.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło:
indykpolazs.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*