Nikola Grbić trenerem ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle

Po zakończeniu współpracy z drużyną z Kędzierzyna-Koźla przez Andreę Gardiniego, stery w klubie przejmie Nikola Grbić.

Nikola Grbić ma za sobą bardzo udaną karierę zawodniczą. Jako rozgrywający reprezentacji Serbii zdobył złoty i brązowy medal Mistrzostw Olimpijskich, złoty oraz dwa srebrne medale mistrzostw Europy, cztery srebrne i jeden brązowy medal Ligi Światowej, a także brąz mistrzostw świata.

W 2014 roku zakończył karierę zawodniczą i niemal od razu rozpoczął karierę trenerską. Został pierwszym selekcjonerem Sir Safety Conad Perugii (2014-2015). W 2015 roku przejął stanowisko  trenera reprezentacji Serbii. Następnie przez trzy sezony prowadził Calzedonię Verona (2016-2019), a od przyszłego sezonu będzie pracował w ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle.

Prezes ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle wypowiedział się o rozpoczęciu współpracy z Serbem – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał możliwość współpracować  z legendą światowej siatkówki.  Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie i mam nadzieję, że  swoją pasję i zaangażowanie z boiska przeniesie na trenowanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Chciałbym również podziękować kilku sponsorom za wsparcie finansowe, dzięki nim udało się sfinalizować ten projekt  – podkreślił Sebastian Świderski.

Jako trener Serbów Nikola Grbić zdobył złoty medal Ligi Światowej w 2016 roku oraz srebrny medal w 2015 roku. Wywalczył także ze swoją drużyną brąz mistrzostw Europy w 2017 roku.

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: zaksa.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*