Nicolas Le Goff: Kanada zagrała bardzo dobre spotkanie i to im należało się to zwycięstwo

Po przegranym przez trójkolorowych meczu z Kanadą Nicolas LeGoff podsumował występ Francji na Memoriale Wagnera oraz opowiedział o presji związanej z bronieniem tytułu Mistrza Europy.

VF: Jak skomentujesz to spotkanie? Co było powodem waszej porażki?

Nicolas Le Goff: To był trudny, ostatni mecz memoriału. Wprowadziliśmy wiele zmian, graliśmy mieszanym składem. Każdy miał szansę pojawić się na boisku. Kanada zagrała bardzo dobry mecz i należało im się to zwycięstwo.

VF: Czy możesz podsumować cały turniej w wykonaniu Francuzów?

Nicolas Le Goff: Zagraliśmy dwa bardzo dobre mecze przeciwko Polsce i Rosji. Szczególnie spotkanie z Polską było bardzo zacięte, to dobra drużyna, której dodatkowo pomagali kibice. To świetne doświadczenie, mieć za przeciwnika czołowe drużyny Europy, ponieważ możemy z nimi się mierzyć podczas mistrzostw.

VF: Czy twoim zdaniem jesteście w pełni gotowi na LOTTO EUROVOLLEY 2017?

Nicolas Le Goff: Może nie jesteśmy w pełni gotowi, o czym może świadczyć dzisiejszy mecz, jednak do rozpoczęcia turnieju pozostały dwa tygodnie, które spędzimy na ostatecznych przygotowaniach. Myślę, że będziemy w pełni gotowi na najważniejsze mecze sezonu.

VF: Co czujesz w związku z nadchodzącymi mistrzostwami? Przeważa presja, czy raczej podekscytowanie?

Nicolas Le Goff: Myślę. że to i to. Oczywiście że czuję presję, ponieważ jesteśmy obecnymi mistrzami i bronimy tytułu. Stres jednak jest nieodłączną częścią sportu, potrafi także doskonale mobilizować. Teraz już nie możemy doczekać się rozpoczęcia mistrzostw.

VF: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Aleksandra Mrozicka, volleyflash.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*