MŚ U19: wygrana Polaków z Meksykiem

Podczas ostatniego meczu mistrzostw, reprezentacja kadetów pokonała Meksyk 3:0.

W pierwszym secie to Polacy ustalili wysoką poprzeczkę i od samego początku objęli prowadzenie(8:5), które potem stopniowo zwiększali. Biało-czerwoni wygrali tę partię zdecydowanie do 16.

W drugiej partii to Meksyk na początku był nieco lepszy od Polaków(8:6, 10:7) jednak nasi reprezentacji szybko doprowadzili do remisu(15:15). Po bardzo wyrównanej końcówce udało im się zwyciężyć 29:27.

Trzecia odsłona meczu była niemalże identyczna jak druga. W pierwszej części seta Meksykanie prowadzili (12:10), a biało-czerwoni odrabiali straty. W końcu im się to udało (18:18) i po zaciętej walce wygrali partię 25:23, a tym samym całe spotkanie 3:0.

Polska – Meksyk 3:0(25:16, 29:27, 25:23)

POLSKA: Artur Sługocki, Sebastian Adamczyk, Remigiusz Kapica, Rafał Prokopczuk, Bartosz Firszt, Bartosz Michalak, Kamil Szymura (L) oraz: Filip Grygiel, Patryk Czyrniański

Trener: Maciej Zendeł, II trener: Sebastian Pawlik

Autor: Aleksandra Mrozicka
Źródło: pzps.pl