MŚ: Polacy rozpoczynają walkę o najlepszą szóstkę

Po dwóch dniach przerwy mistrzostwa świata powracają z nową dawką sportowych emocji. Już dziś wieczorem Polacy rozegrają swój pierwszy mecz w drugiej fazie turnieju.

Dotychczas Biało-Czerwoni byli niepokonani a w pięciu meczach pierwszej fazy straci zaledwie trzy sety. Jest to wspaniały rezultat, stawiający naszą drużynę w komfortowej sytuacji jako że nasi grupowi rywale mają na swoim koncie porażki. W pierwszej fazie Serbia  poległa w walce z USA (3:2), Francja przegrała w pięciu setach z Brazylią i  Holandią, natomiast  Argentyna uległa reprezentacji Belgii oraz Włoch (3:1).

Pierwszym rywalem Polaków w drugiej fazie turnieju będzie reprezentacja Argentyny. Mimo, że w ostatnich latach drużyna ta nie odnosiła zwycięstw (cztery lata temu na mistrzostwach świata zajęła 11 miejsce) to wciąż jest to groźny i wymagający przeciwnik.

W ostatnich dniach napływały niepokojące doniesienia o tym, że niektórzy z naszych zawodników zmagają się z przeziębieniem a rozgrywający naszej reprezentacji, Fabian Drzyzga miał problemy z kręgosłupem. Siatkarze podkreślają jednak, że sytuacja jest pod kontrolą i każdy z nich jest gotowy do gry.

Początek spotkania Polska – Argentyna o 19:40 czasu polskiego.

Autor: Paulina Modzelewska
Źródło: Opracowanie własne

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*