MŚ, grupa C: Wygrane mecze USA i Serbii

W grupie C we włoskim stadionie Pala Florio swoje mecze w roli faworytów odegrały Stany Zjednoczone przeciwko reprezentacji Australii oraz Serbia w pojedynku z Kamerunem. Australijczykom udało się „zabrać” Amerykanom jeden punkt po tie-breaku, natomiast reprezentacja Serbii dominowała nad drużyną z Afryki przez cały mecz.

Pięciosetowy bój Amerykanów z drużyną Australii

W pierwszym spotkaniu czwartkowych zmagań drużyna Stanów Zjednoczona zmierzyła się ze swoim drugim przeciwnikiem, jakim była Australia. Pierwszy set wygrała drużyna USA w wyrównanym wyniku (25:23). W drugim secie przewaga podopiecznych Johna Sperowa wzrosła już wysoko (16:22), co wyprowadziło amerykańskich siatkarzy na prowadzenie 2:0 w setach. W trzecim secie jednak swoją siłę pokazała reprezentacja Australii, wygrywając 25:22. W czwartym secie australijscy siatkarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Utrzymywali swoje prowadzenie do samego końca seta (24:20). Jednak Amerykanie nie dali tak łatwo doprowadzić przeciwnikom do tie-breaka, poprawiając wynik (24:23). Mimo to, zawodnicy Marka Lebedewa wyszli zwycięsko i o wyniku meczu zadecydował tie-break.

Na pierwszą przerwę techniczną w tie-breaku z prowadzeniem wyszły Stany Zjednoczone (8:5). Zdecydowaną przewagę w trakcie piątego seta mieli już Amerykanie (10:6). Do samego końca zespół USA nie dawał szans na wygraną przeciwnikom (13:8). Triumf w pojedynku ostatecznie odnieśli Amerykanie, choć mimo roli faworyta, dopiero po pięciu setach ustalili wynik.

W ostatecznym bilansie Australijczycy mieli przewagę w bloku 10:4. Więcej asów serwisowych zaliczyli jednak Amerykanie 7:3.

Australia – USA: 2-3 (23:25, 20:25, 25:22, 25:23, 10:15)

Australia: Graham, Peacock, Mote, Walker, Smith, Carroll oraz Dosanjh, Sanderson, Staples, Williams

USA: Anderson, Russell, Sander, Mcdonnell, Christenson, Holt, Averill oraz Jendryk, Patch

Serbia z pewnym zwycięstwem nad Kamerunem

Następnym meczem w grupie C było starcie między serbską reprezentacją, a drużyną z Afryki. Serbowie rozpoczęli spotkanie, doprowadzając do znaczącej przewagi 6:1. Na przerwę techniczną wyszli z prowadzeniem 8:3. Jednak wynik pierwszego seta nie był pewny do samego końca, gdyż Kameruńczycy wyrównali na 24:24. Set zakończył się 30:28 dla Serbów. W drugim secie podopieczni Grbicia ponownie odskoczyli na przewagę paru punktów (19:12). Serbowie zakończyli drugi set wynikiem 25:16. Z równie wysoką utrzymywaną przewagą przez reprezentację Serbii zakończył się trzeci set wynikiem 25:17, a w tym cały mecz 3:0.

Kamerun – Serbia: 0:3 (28:30, 16:25, 17:25)

Kamerun: Mbutngam, Engala, Dolegombai, Hile, Wounembaina, Feughouo, Kamto oraz Hassana, Engohe, Ebouma Moto, Mayam, Bitjaa

Serbia: Petric, Krsmanovic, Ivovic, Jovovic, Luburic, Lisinac, Majstorovic oraz Okolic, Katic, Atanasijevic, Kostic

Autor: Katarzyna Dybińska
Źródło: fivb.com/informacja własna