MŚ, grupa D: Polski huragan. Triumfował także Iran

Zakończył się kolejny dzień zmagań w bułgarskiej Warnie.Tym razem na parkiecie obserwowaliśmy Polaków, którzy nie dali szans Portorykańczykom. W dalszej kolejności swoje siły mierzyli reprezentanci Iranu oraz Bułgarii. Liderem w tym spotkaniu okazali się podopieczni Igora Kolakovica.

Nie pozostawili złudzeń

Mecz całkowicie pod dyktando biało-czerwonych. Relację ze spotkania przeczytacie tutaj.

Portoryko – Polska 0:3 (14:25, 12:25, 15:25)

Portoryko: Perez, Torres, Colon, Rivera, Sanchez, Rodriguez, Del Valle (libero) oraz Cabrera (libero), Guzman, Goas, Cruz, Sierra, Vasquez

Polska: Śliwka, Kubiak, Kochanowski, Schulz, Łomacz, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Kwolek, Konarski, Drzyzga, Wojtaszek (libero)

Statystyki ze spotkania Portoryko – Polska:

Pewne zwycięstwo Iranu

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki (3:3). Do pierwszej przerwy technicznej, dzięki dobrej grze w ataku Irańczycy objęli prowadzenie (8:5). Po wznowieniu walki podopieczni Plamena Konstantinova popełnili serię błędów, przez co mieli jeszcze więcej strat do odrobienia (16:11). Bułgarzy nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na przeciwnika. Kolejna pomyłka, tym razem Georgi Seganova i na tablicy pojawił się wynik 18:12. W ostatnich akcjach ekipa Konstantinova poprawiła skuteczność w ofensywie, co zaowocowało zmniejszeniem straty punktowej (23:21). Premierowa odsłona zakończyła się jednak na korzyść Irańczyków, po efektownym zagraniu przez środek Saeida Marouflakrani (25:22).

Z początkiem drugiej partii obie ekipy ponownie grały niemalże punkt za punkt, ale Bułgarzy wkrótce wyszli na prowadzenie (5:7). Irańczycy, niesieni zwycięstwem w poprzednim secie nie mieli zamiaru odpuszczać. Świetna gra na siatce pozwoliła im na wyrównanie stanu partii, a nawet na uzyskanie przewagi (11:10). Bułgarzy ponownie byli bezsilni. Atak Amira Ghafoura wezwał zawodników na drugą przerwę techniczną (16:12). Ambitna gra Persów pozwalała im utrzymywać wyższość nad przeciwnikiem. Sytuację ułatwiały im pomyłki Bułgarów. Gospodarze turnieju chcieli odmienić swój los. Atak po bloku Nikolay’a Uchikova wskazał wynik 21:18. Na nic zdały się pojedyncze akcje w wykonaniu jego drużyny. Koniec seta sędzia odgwizdał po kontrze Milada Ebadipoura (25:20).

Wzorem poprzednich odsłon, również ta rozpoczęła się od wyrównanej walki (3:3). Aż do przerwy technicznej żadna z ekip nie mogła wyjść na choćby dwupunktowe prowadzenie. Dopiero kontra Todora Skrimova, który przedarł się przez blok Irańczyków spowodowała, że Bułgarzy mogli cieszyć się z niewielkiej przewagi (7:9). Podopieczni Plamena Konstantinova zdawali się poprawić skuteczność. Blok na Marouflakranim, a chwilę później błędy własne Persów spowodowały, że Bułgarzy w dalszym ciągu byli na przedzie (12:14). Po regulaminowym czasie rywalom udało się doprowadzić do wyrównania, ale gospodarze turnieju nie poddawali się i wkrótce znów mieli punkty na plusie (19:22). Pewny atak Nikolay’a Uchikova, a chwilę później trafienie ze środka w wykonaniu Viktora Yosifova dały Bułgarii pierwsze zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu (22:25).

Na początku czwartej odsłony Irańczycy popełniali błędy w zagrywce (2:2). Do przerwy technicznej walka toczyła się niemalże punkt za punkt. Po powrocie na boisko, podopieczni Igora Kolakovica nie mogli poradzić sobie z przyjęciem, co poskutkowało czasem dla tej drużyny (7:10). Wkradł on rozdrażnienie w szeregi Bułgarów, którzy przez proste błędy stracili przewagę (12:12). Świetna dyspozycja Mohammada Manavinezhada w ofensywie przysporzyła problemów Bułgarom (16:14), którzy musieli gonić przeciwnika. Persowie pokazywali wyższość w każdym elemencie. Efektowny blok dał im trzypunktową przewagę (20:17), a atak po bloku w wykonaniu irańskiego przyjmującego tylko to prowadzenie utrzymał (22:19). Bułgarzy znaleźli się w nieciekawej sytuacji i wszystko wskazywało na to, że już nie uda im się z niej wyplątać. Zatrzymanie na siatce Valentina Bratoewa zakończyło mecz (25:19).

Iran – Bułgaria 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:19)

Iran: Ebadipour, Seyed, Marouflakrani, Ghafour, Manavinezhad, Shafiei, Marandi (libero) oraz Toukteh, Ghaemi, Kazemi, Vadi, Hazratpourtalatappeh (libero)

Bułgaria: Uchikov, Skrimov, Seganov, Bratoev, Yosifov, Nikolov, Salparov (libero) oraz Penchev, Gradinarov, Gotsev