MKS Będzin zakontraktował nowego przyjmującego

Kolejnym siatkarzem pozyskanym przez zespół z Będzina został Rafał Sobański. MKS Będzin obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych, gdyż zajął ostatnie miejsce w tabeli. Tylko upadek i wyeliminowanie z rozgrywek Stoczni Szczecin sprawiło, że zespół nie musiał walczyć w barażu o utrzymanie. 

Przyjmujący nie ukrywa, że duży wpływ na jego decyzję miało przyjście do Będzina doświadczonego trenera, Jakuba Bednaruka, który w obecnym sezonie zajął 11. miejsce w tabeli PlusLigi z Chemikiem Bydgoszcz. Nie może już się doczekać efektów ich wspólnej pracy. – „Spodobała mi się wizja budowy zespołu, jak i samo podejście osób związanych z klubem w stosunku do mnie. Duży wpływ na moją decyzję miał też trener Jakub Bednaruk, z którym zapatruję się na bardzo ciekawą współpracę” – powiedział Sobański.

Siatkarz został również wybrany MVP ostatniego meczu pomiędzy MKS-em Będzin a jego poprzednim klubem, GKS-em Katowice. Podkreślił też, że wszystkie mecze pomiędzy tymi zespołami były dla niego ciekawym doświadczeniem. – „Na pewno były to spotkania z gatunku tych wyjątkowych, zarówno pod względem emocji na trybunach, jak i układu tabeli. Były to mecze derbowe, bardzo ważne dla kibiców, co mogliśmy odczuć i na boisku, i poza nim. Wyniki były różne, ale już samo uczestnictwo w takich spotkaniach było naprawdę ciekawym przeżyciem” – wspomniał nowy nabytek będzińskiego klubu.

Ten urodzony w 1991 roku swoją karierę sportową rozpoczął w sezonie 2009/2010, kiedy to stał się zawodnikiem Lotosu Trefla Gdańsk. Występował również w Ślepsku Suwałkach i TKS-ie Tychy, z którymi zdobywał Mistrzostwa Polski I i II ligi. W GKS-ie Katowice Rafał Sobański grał w latach 2014-2019.

Oprócz Sobańskiego, zakontraktowano także kanadyjskiego rozgrywającego TJ Sandersa oraz nowego szkoleniowca w osobie Jakuba Bednaruka. Natomiast z Rafałem Faryną, który występuje w zespole od sezonu 2017, przedłużono umowę na kolejny rok.

Autor: Karolina Żurawska
Źródło: www.mksbedzin.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*