Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet 2019: Włoszki pokonane, Polska zajmuje drugie miejsce w grupie

Horror w Atlas Arenie. Polki w wielkim stylu pokonały reprezentację Włoch. Dzięki tej wygranej nasze reprezentantki zajmują drugie miejsce w swojej grupie. Oznacza to, że Polki w 1/8 zagrają z Hiszpanią, a nie z Rosją. 

Mecz rozpoczęła Stysiak. Alagierska zapunktowała ze środka. Polki w fantastycznym stylu rozpoczęły to spotkanie 3:0. Kąkolewska zdobyła punkt ze środka. Sorokaite pokazała się z dobrej strony na lewym skrzydle. Egonu przekroczyła linię trzeciego metra 9:4, a następnie popełniła kilka innych błędów. Smarzek-Godek została zablokowana. Po skosie, ale w aut zagrała Stysiak 12:9, chwilę później jednak zaserwowała asa. Smarzek-Godek także dodała od siebie dwie punktowe zagrywki. Chirichella okazała się skuteczna w ataku. Zagrywka Kąkolewskiej okazała się szczęśliwa dla Polek. Piłka zatańczyła na siatce i spadła po stronie Włoszek. Egonu skończyła atak po przekątnej 23:14. Alagierska dała Polsce pierwszą piłkę setową, a Włoszki, popełniając błąd, ucięły marzenia na wygranie tej partii. 

Kąkolewska drugą partię rozpoczyna od fantastycznej zagrywki. Pierwszą, długą wymianę w tym secie wygrały Włoszki. Polki poradziły sobie z mocna zagrywką Egonu, a atak skończyła Smarzek-Godek. Włoszki popisały się także z drugiej linii. Długa wymiana została zakończona przez Mędrzyk, niestety błędem. Sorokaite efektownie zagrała z prawego skrzydła 6:11. Przewaga gości urosła już do pięciu punktów. Stysiak wygrała przechodzącą piłkę, ale Egonu, po raz kolejny, bez problemu zapunktowała z prawego skrzydła. Włoszki próbowały nam trochę pomóc i przekroczyły linię trzeciego metra. Polki popisały się krótką, a Stysiak dołożyła jeszcze atak z drugiej linii. Sorokaite zagrała bezpośrednio w siatkę 17:19. Długą akcję, po raz kolejny, na nasze nieszczęście, rozstrzygnęły Włoszki. Stysiak zdołała jeszcze przedrzeć się na lewym skrzydle. Set zakończył się zepsutym serwisem Polek. 

Trzecia partia rozpoczęła się od ciosów zarówno ze strony włoskiej, jak i polskiej. Skutecznie z lewego skrzydła zagrała Stysiak. Kąkolewska ustrzeliła zagrywką libero włoskiej ekipy. Sylla jednak także pokazała moc na lewym skrzydle. Smarzek-Godek została efektownie zatrzymana. Egonu, pierwszy raz od dawna, pomyliła się w ataku. Sorokaite wypchnęła piłkę po bloku rywalek 10:17. Grajber została ustrzelona zagrywką. Polki okazały się zupełnie bezradne w tej partii, tak jak Włoszki w pierwszej. Sylla wykorzystała przechodzącą piłkę i wyprowadziła Włoszki na prowadzenie w setach. 

Czwarta partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obu ekip. Sorokaite i Smarzek-Godek dobrze radziły sobie na swoim skrzydłach. Mędrzyk także zaczęła być coraz bardziej widoczna w ataku. Polki cały czas starały się trzymać blisko swoich rywalek. Mędrzyk skutecznie zagrała na lewym skrzydle 11:11. Alagierska zdobyła punkt zagrywką. Smarzek-Godek zaatakowała w aut, ale na szczęście po palcach Włoszek. Wołosz zorientowała się w sytuacji i zablokowała siatkarkę, która chciała wykorzystać przechodzącą piłkę. Czujnie na siatce grała Alagierska, która dołożyła od siebie jeszcze asa serwisowego. Kąkolewska za to ustawiła szczelny mur. Zdenerwowana Egonu huknęła z prawego skrzydła 21:19. Set zakończył się punktowym serwisem Mędrzyk

Tie-break rozpoczął się od lepszej gry Włoszek, jednak Polki szybko zremisowały 2:2. Goście dotknęli siatki, ale Sylla po raz kolejny okazała się bezbłędna w ataku. W aut zagrała Stysiak oraz Egonu. Stysiak zdobyła jednak punkt serwisem, a Sylla jedynie straciła. Z prawej skutecznie Smarzek-Godek. Alagierska za to dodała jeszcze kolejnego asa 8:7. Duet WołoszKokąlewska zatrzymał Włoski. Daleko w aut zaatakowała Egonu. Alagierska efektownie skończyła przechodzącą piłkę. Mecz zakończyła atakująca reprezentacji Polski. 

Polska – Włochy 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12)

Polska: Wołosz, Smarzek-Godek, Alagierska, Kąkolewska, Mędrzyk, Stysiak, Maj-Erwardt (libero) oraz Stenzel (libero), Kowalewska, Łukasik, Grajber, Zaroślińska-Król

Włochy: Sorokaite, Malinov, Folie, Chirichella, Sylla, Egonu, De Gennaro (libero) oraz Orro, Nwakalor, Parrocchiale, Danesi

Autor: Julia Białasik
Źrodło: informacja własna
Foto: cev.eu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*