Mistrzostwa Europy mężczyzn, grupa C: Zwycięstwa Turcji i Rosji

W drugim dniu mistrzostw Europy 2019 spotkania między sobą rozegrały Macedonia z Turcją oraz Rosja z Białorusią. Zaskoczeniem z pewnością była utrata seta przez reprezentację Rosji.

Łatwa wygrana Turcji

Reprezentacja Turcji nie miała większych problemów z pokonaniem w trzech setach zespołu z Macedonii. W pierwszym secie trwała dość wyrównana walka. W drugiej partii Macedończycy nie odstawali poziomem od przeciwników i zdołali przekroczyć granicę 20 punktów. Natomiast w trzeciej partii lepiej wypadli Turcy, wysoko wygrywając. Zwycięzcy spotkania mieli skuteczniejszą zagrywkę, notując na swoim koncie aż 8 asów serwisowych, przy czym reprezentacja Macedonii zdobyła tylko jeden punkt serwisem. Turcy zdołali także siedmiokrotnie zablokować rywali.

Macedonia – Turcja 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

Macedonia: Angelovski, Gjorgiev, Milev, Ljaftov, Milkov, Madjunkov, Mihailov, Despotovski (libero)

Turcja: Gungör, Unver, Savas, Gulmezoglu, Lagumdzija, Karasu, Mert, Ulu, Döne (libero)

Niespodziewana strata Rosji

Rosjanie pokonali Białorusinów, jednak mecz nie należał dla nich do najłatwiejszych. Pierwszy set padł łupem Białorusi, w kolejnych natomiast zwyciężyła reprezentacja Rosji. Białorusini zdołali jeszcze w trzecim secie pokazać się z dobrej strony, zdobywając 22 punkty. W czwartej partii tegoroczni zwycięscy Ligi Narodów nie pozostawili rywalom żadnych wątpliwości, pewnie wygrywając 25:10. Obydwa zespoły na równi zaprezentowały się w elemencie bloku, natomiast na zagrywce dużo lepiej wypadli Rosjanie. Zdobyli aż 11 asów serwisowych, podczas gdy Białorusinom udała się tylko jedna punktowa zagrywka.

Białoruś – Rosja 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 10:25)

Białoruś: Radziuk, Antanovich, Busel, Miskevich, Charapovich, Kuklinski, Zabarouski (libero)

Rosja: Semyshev, Iakovlev, Butko, Muserski, Poletaev, Kliuka, Golubev (libero)

Autor: Aleksandra Tyczkowska
Źródło: cev.eu

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*