Mistrz Świata zostaje w Jastrzębskim Węglu

Dawid Konarski przedłużył umowę z Jastrzębskim Węglem. Atakujący będzie grał w śląskim klubie przez kolejny sezon.

– „Cieszę się, że zostaję na następny sezon w Jastrzębskim Węglu. Klub jest świetnie zorganizowany, panuje w nim fajna atmosfera i tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele. Do tego mamy wspaniałych kibiców, którzy na każdym kroku nas wspierają. Mam nadzieję, że zarówno w tym, jak i przyszłym sezonie będziemy  mogli sprawić im i sobie dużo radości. Projekt, który trwa będzie kontynuowany, co gwarantuje walkę o najwyższe laury. Dlatego chcę być nadal częścią tej drużyny i pomóc w osiągnięciu założonych celów” – wyznał Mistrz Świata.

Zadowolenia z decyzji zawodnika nie krył Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla. –„Dla mnie jako prezesa jest to bardzo dobra informacja, że dwukrotny mistrz świata chce pozostać w naszym Klubie na dłużej. Jestem dumny, że taki zawodnik jak Dawid chce realizować siatkarskie marzenia i cele w Jastrzębskim Węglu.

Dawid Konarski trafił do klubu ze Śląska w obecnym sezonie. Wcześniej grał dla tureckiego Ziraatu Bankasi Ankara. Na początku seniorskiej kariery przez pięć lat bronił barw Delecty Bydgoszcz. Przez dwa następne sezony występował w Assecco Resovii Rzeszów, z którą zdobył mistrzostwo Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów. Dwa kolejne sezony spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył dwukrotnie mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski. Jego największymi sukcesami są wygrane Mistrzostwa Świata z drużyną w 2014 oraz 2018 roku.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*