Mistrz I Ligi może zagra w PlusLidze!

Z rozgrywek PlusLigi niedawno wycofała się Stocznia Szczecin, ludzie od tego momentu zadają sobie pytanie: co z barażami? Bowiem w najwyższej klasie rozgrywek pozostało 13 zespołów, a władze PLS do tej pory nie zaobierały głosu w tej sprawie.

Drużyny, które po zakończeniu rundy rewanżowej PlusLigi zajmowałaby miejsca 13-14 miały walczyć między sobą o uniknięcie barażu. Przegrany z tej pary (ostatecznie plasujący się na miejscu 14) miał rozegrać baraż z mistrzem I Ligi o możliwość występowania w PlusLidze. Po wycofaniu się Stoczni Szczecin władze PLS na 99,9% zrezygnowały z barażu, a Mistrz I Ligi, który spełni wszystkie wymagania bezpośrednio awansuje do najwyższej klasy rozgrywek.

Intencja na tę chwilę jest taka i to jest pewne na 99,99%, że zrobimy w ten sposób: w przyszłym sezonie chcemy, by w PlusLidze grało czternaście zespołów. W tej sytuacji rezygnujemy z meczów barażowych i dajemy szansę pierwszoligowcowi, który będzie mistrzem bądź wicemistrzem – powiedział Kamil Składowski, rzecznik PLS – Mistrz I Ligi, jeśli będzie miał halę sportową, infrastrukturę i możliwości organizacyjno-finansowe do grania w PlusLidze, w przyszłym sezonie na pewno zagra w gronie czternastu drużyn ekstraklasy – dodał rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki SA – dodał.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*