Milad Ebadipour przedłużył kontrakt z PGE Skrą Bełchatów

Milad Ebadipour w sezonie 2018/2019 nadal będzie bronił barw PGE Skry Bełchatów. Irańczyk po rozegraniu w podstawowym składzie ostatniego sezonu PlusLigi postanowił przedłużyć kontrakt z bełchatowskim klubem.

Zdecydowałem się na PGE Skrę, ponieważ w mojej opinii był to dla mnie najlepszy wybór – mówił po podpisaniu kontraktu. – To był dla mnie długi, ale niesamowity sezon. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy i znalazłem tutaj przyjaciół. Lubię Polskę, jest dla mnie drugim krajem, a PGE Skra jest jednym z najlepszych klubów na świecie i gra w tej drużynie, to dla mnie wielka przyjemność – powiedział Irańczyk.

Sezon 2017/2018 był dla Milada Ebadipoura pierwszym poza granicami kraju, zatem był to też jego pierwszy rok w PlusLidze. Dla PGE Skry Bełchatów zdobył w nim 345 punktów w PlusLidze i 70 w Lidze Mistrzów. Najlepszy występ zanotował w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Treflowi Gdańsk, w którym zdobył 23 punkty. Irańczyk zdobył w tym sezonie Mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski, otrzymał też trzy nagrody MVP  za spotkania z Treflem Gdańsk, Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i Cerradem Czarnymi Radom.

– W PGE Skrze Milad zebrał swoje pierwsze doświadczenie poza granicami Iranu. Był naszym ważnym siatkarzem na początku sezonu, wprowadzał równowagę na boisku i z meczu na mecz stawał się coraz ważniejszym graczem, nie tylko ze względu na umiejętności, ale i atmosferę w drużynie. Na boisku to prawdziwy wojownik – powiedział trener Roberto Piazza.

Autor: Angelika Golubek
Źródło: inf. własna, skra.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*