Milad Ebadipour otrzymał polskie obywatelstwo

Przed meczem bełchatowskiej drużyny z Jastrzębskim Węglem Milad Ebadipour odebrał polskie obywatelstwo. Irański przyjmujący związany jest z PGE Skrą Bełchatów od 2017 roku.
Przygodę z grą w PlusLidze irański przyjmujący rozpoczął w 2017 roku. Po latach spędzonych na parkiecie w ojczystym kraju postanowił przenieść się do Polski i wstąpić w szeregi Skry. Dołączając do bełchatowskiej drużyny miał na swoim koncie sukcesy zarówno reprezentacyjne jak i klubowe. Trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Iranu i dwukrotnie zdobył złoty medal Igrzysk Azjatyckich.

Akt nadania obywatelstwa polskiego Ebadipour otrzymał z rąk Ryszarda Czarneckiego. Uroczystość miała miejsce przed inauguracyjnym meczem jubileuszowego turnieju z okazji 90-lecia powstania bełchatowskiego klubu. Wbrew pozorom to posunięcie nie oznacza, że przyjmujący irańskiego pochodzenia będzie występował na parkietach polskiej ligi jako zawodnik krajowy. Jak mówi paragraf 52 podpunkt 2 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w czasie meczu na parkiecie powinno przebywać co najmniej trzech zawodników krajowych. Polskie obywatelstwo ma ułatwić Ebadipourowi min. podróżowanie.

Autor: Alicja Rejowska
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*