Michał Kubiak zostaje w Japonii

Michał Kubiak, przyjmujący i kapitan reprezentacji Polski zdecydował, że w przyszłym sezonie nadal będzie bronić barw japońskiego Panasonic Panthers. Będzie to jego piąty sezon w tym klubie. 

Występy Polaka w PlusLidze

Polski przyjmujący do klubu z Japonii dołączył w sezonie 2016/2017. Wcześniej grał m.in. w Jastrzębskim Węglu, czy klubie z Warszawy, występującym wtedy pod nazwą AZS Politechnika Warszawska. Trzykrotnie zdobył brąz mistrzostw Polski (2007, 2013, 2014), dodatkowo ma na swoim koncie srebro Klubowych Mistrzostw Świata (2011) oraz brąz Ligi Mistrzów z 2014 roku.

Czas na nieco egzotyczny kierunek

Cztery lata temu, Michał Kubiak zdecydował się jednak wyjechać za granicę. Dołączył do klubu, który od jakiegoś czasu nie brylował w pucharach. Ściągniecie Polaka do zespołu miało pomóc zespołowi w powrocie na szczyt. Tak rzeczywiście się stało. Polski przyjmujący wraz z japońskim klubem dwukrotnie bowiem zdobył tytuł mistrza kraju (2018, 2019), a raz wicemistrzostwo (2020). Ponadto w 2019 roku Kubiak zdobył srebrny medal na Klubowych Mistrzostwach Azji. Teraz zadecydował, że chce nadal pozostać w japońskim klubie i przedłużył swój kontrakt z zespołem o kolejny sezon.

Autor: Julia Białasik
Źródło: polsatsport.pl

Share Button

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*