Michał Kubiak zdobył srebrny medal Klubowych Mistrzostw Azji

Drużyna Michała Kubiaka, Panasonic Panthers, przegrała w finale Klubowych Mistrzostw Azji 2:3 z Shahrdari Varamin. Mimo to Polak został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

Spotaknie od początku układało się po myśli Panasonic Panthers. Pierwszy set japońska drużyna wygrała do 25:20, a drugi 25:16. W trzecim secie przewagę uzyskała ekipa z Iranu, która wygrała 25:22. W czwartej partii również lepiej zaprezentował się Shahrdari Varamin, który wygrywając 25:20 doprowadził do tie-breaka. Piątą  odsłonę meczu zespół z Japonii przegrał pozaciętej walce 16:14.

Michał Kubiak zapisał na swoim koncie świetne spotkanie, zdobywając 20 punktów, w tym 17 atakiem, 2 zagrywką i 1 blokiem.

Panasonic Panthers – Shahrdari Varamin 2:3 (25:20, 25:16, 22:25, 20:25, 14:16)

Źródło: polastsport.pl