Michał Kubiak: Powinniśmy wygrać 3:0

W swoim pierwszym spotkaniu Mistrzostw Świata Polacy pokonali Kubę 3:1. Po meczu kapitan polskiej reprezentacji przyznał jednak, że mecz powinien skończyć się w trzech setach.

Polacy wygrali pewnie dwa pierwsze sety, jednak w kolejnej partii zaczęli mieć problemy spowodowane przede wszystkim dobrymi zagrywkami przeciwników. – Pozwoliliśmy im grać. W trzecim secie popełniliśmy masę błędów. Brawo dla nich, ale powinniśmy to zamknąć 3:0.– powiedział po meczu Michał Kubiak.

Dużo lepiej wyglądała gra biało-czerwonych w czwartym secie, co przyznał również nasz kapitan. – Wszystko zagrało: odbijaliśmy piłki w obronie, dobrze serwowaliśmy i blokowaliśmy. Czwarty set był taki, jak powinien wyglądać cały mecz.

Debiut w tak dużej imprezie zanotował Jakub Kochanowski. – Grało mi się tak jak przewidywałem. Na początku był stres, ale minął on z kilkoma pierwszymi piłkami i później było to spotkanie jak każde, które musimy zagrać. – wyznał nasz środkowy.

Kochanowski przyznał także, że gra w bloku nad którą dużo pracowali nasi reprezentanci, przyniosła efekty. – Jeśli chodzi o blok, to cały czas powtarzamy, że skupiamy się aby trenować blok i obronę. To daje efekty i z tego trzeba się cieszyć. Środkowy pochwalił zagrywki Kubańczyków i stwierdził, że zasłużyli oni na wygranie seta. – Ciężko gra się z przeciwnikiem, który tak zagrywa. Utrzymali to przez całego seta i zasłużyli żeby go wygrać.

Według Fabiana Drzyzgi kluczem do wygrania spotkania była cierpliwość. – Cierpliwość była w tym meczu większym kluczem do zwycięstwa niż doświadczenie, które większość zawodników ma duże. Rozgrywający przyznał także, że Polacy czekali na rozpoczęcie turnieju z niecierpliwością. – Trzy i pół dnia czekaliśmy w Warnie na rozpoczęcie turnieju. Pierwsze spotkanie jest zawsze niewiadomą. Mecze zawsze wywołują więcej dreszczyku niż sparingi.

W kolejnym spotkaniu podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Portoryko. Portoryko to na pewno egzotyka, ale podchodzimy do nich z szacunkiem i chcemy zrobić swoje.

Autor: Klaudia Zowczak
Źródło: opracowanie własne na podstawie polsatsport.pl